этот материал доступен на русском

Українські підприємства і екологічні організації підкреслюють важливість раціонального використання промислових шлаків

09:01, 10 жовтня 2019
Різне
135 0
Шлаки використовують при будівництві доріг / фото ukravtodor.gov.ua

Українські підприємства та екологічні організації підкреслюють важливість раціонального використання вторинного продукту металургійних заводів і ТЕЦ.

Так звані промислові шлаки в Україні не реалізуються навіть на п'ятдесят відсотків, в той час як в Європі ця цифра сягає дев'яносто трьох відсотків, повідомляє 112 Україна.

"Зараз в Україні великі накопичення шлакової продукції: це понад 50 млн відходів теплоелектростанцій і більше 100 млн відходів металургійних комбінатів, плюс існує великий потенціал збільшення реалізації в інші галузі", - заявила старший аналітик Recycling Solutions Юлія Радченко.

Читайте такожВикористання промислових шлаків для будівництва автодоріг дозволить економити 30 млрд грн на рік, - експерт

Одним з найбільш популярних і ефективних методів реалізації промислових шлаків є їх використання в будівництві. Зокрема - в будівництві доріг.

"Ці матеріали є більш надійними, більш якісними як будівельні матеріали, ніж природні, до того ж вони є більш безпечними, тому що, наприклад, природні матеріали вони досить радіоактивні", - підкреслює президент ГО "Жива планета" Світлана Березіна.

В питанні реалізації промислових шлаків роль держави у стимулюванні бізнесу є однією з головних.

"Головне, що може зробити держава - це логістика і якісь преференції для перевезень вторинної сировини. І друге - це державне замовлення. У всьому світі існує так звані зелені закупівлі, до того ж повинна даватися пріоритетність використання матеріалів вторинного використання. Тільки так ми вийдемо на циклічну економіку", - заявив президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Експерти відзначають: всі механізми для вирішення проблеми промислових шлаків в Україні є, необхідна лише активна участь держави.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter