До кінця літа ціни на житло можуть зрости в середньому на 2-4 тисячі гривень за метр квадратний. / колаж УНІАН, фото УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Ціни на житло в Україні коливаються через низку факторів. До кінця літа ситуація на ринку нерухомості може кардинально змінитися.

"За прогнозами, до кінця літа рівень цін на первинному ринку може зрости щонайменше на 5%, а максимально, з огляду на всі названі чинники, - до 10-12% у гривні", - розповіла експертка з ринку нерухомості Маріанна Бігунець у коментарі 24 Каналу.

Таким чином, до кінця літа ціни на житло можуть зрости в середньому на 2-4 тисячі гривень за метр квадратний.

Відео дня

Чому такі дорогі квартири

Інфляція та зростання курсу долара. Згідно з прогнозами, ціни збільшаться щонайменше на 10-15%, через що подорожчають і будівельні матеріали. Також ціна за квадратний метр залежить від курсу долара.

Вимкнення світла та нестача робочої сили призводить до перегляду графіків будівництва та збільшення витрат, зокрема через підвищення зарплат.

Ситуація в економіці та на ринку іпотеки можуть потенційно збільшити коло покупців.

Ступінь військових ризиків. Концентрація попиту на житло спостерігається в безпечних регіонах.

Нерухомість в Україні - останні новини

За останній рік експерти відзначають зростання вартості оренди житла. Подекуди - на 40% за рік. На початку року, у січні 2024 року проти грудня 2023 року, найбільше ціни на орендоване житло зросли в столиці. Найстрімкіше зростання цін відбулося на двокімнатні квартири.

Вас також можуть зацікавити новини: