За січень-вересень 2020 року інспекція провела 23 тисячі перевірок / фото УНІАН Володимир Гонтар

З січня по вересень загальна сума збитків, завданих державі у сфері охорони навколишнього середовища, збільшилася на 140% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склала 1,14 млрд грн.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці в Facebook.

Читайте такожЄС виділить Україні 300 мільйонів євро на утеплення шкіл та лікарень

Спад економічної активності

"Зниження економічної активності, спад промислового виробництва і зменшення перевірок у сфері охорони навколишнього середовища повинні зменшити розмір збитків і штрафів, заподіяних державі. Однак! Тільки за 9 місяців "цього року вдалося розрахувати суму збитків за порушення вимог природоохоронного законодавства на 140% більше, ніж за аналогічний період минулого року", - написав він.

Перевірка

За його словами, за січень-вересень 2020 року, попри пандемію Cоvid-19, інспекція провела 23 тис. 109 перевірок, що на 25% менше, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. За порушення вимог природоохоронного законодавства складено 24 тис. 666 протоколів про адміністративні правопорушення, що на 20% менше, у порівнянні з січнем-серпнем 2019 року.

Скріншот з Facebook

"Попри меншу кількість перевірок, порушників багато і розрахована сума збитків значно більша, ніж у 2019 році", - зазначив Мальований.

За його інформацією, до правоохоронних органів направлено 627 матеріалів за ознаками злочину проти навколишнього середовища. Станом на вересень поточного року відкрито 357 кримінальних проваджень.

Збитки

"Загальна сума розрахованих збитків, завданих державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, становить 1 млрд 142 млн 27 тис. 79 грн. Це +140% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Нагадаю, у 2019 році в ГЕІ розрахували 471 млн 645 тис. 542 гривні збитків", - повідомив глава Держекоінспекції.

Мальований написав, що з метою відшкодування збитків порушникам природоохоронного законодавства пред'явлено претензій і позовів на загальну суму 709 млн 688 тис. 466 грн, а це додатково +130% до торішньої цифри, яка становила 305 млн 951 тис. 683 грн.

Він зазначив, що з метою припинення негативного впливу на навколишнє середовище при здійсненні виробничої діяльності, за позовними заявами територіальних і міжрегіональних територіальних органів Держекоінспекції, в 18 випадках за рішенням суду обмежена або (тимчасово) припинена діяльність суб'єктів господарювання до усунення виявлених порушень.

Хронологія подій

Раніше голова Держекоінспекції Андрій Мальований заявив, що реформа Державної екологічної інспекції, а саме створення нової територіальної мережі відомства, проведення кадрових змін і збільшення розмірів штрафів, буде завершена до кінця року.

Також Мальований виступає за збільшення штрафів за недопуск інспекторів до перевірки підприємства-забруднювача в десятки разів, з поточних 750 грн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram