Заява "Укрметалургпрому" щодо інформації про звернення метзаводів до "Укрзалізниці" / фото ua.depositphotos.com

Об’єднання підприємств "Укрметалургпром", яке є повноважним представником підприємств гірничо-металургійного комплексу України, спростовує інформацію, поширювану у ЗМІ, що нібито метзаводи зверталася до "Укрзалізниця" по скасуванню аукціонів із продажу металобрухту, які були проведені на початку лютого 2022 року. Про це йдеться в заяві пресслужби об’єднання.

Жоден український метзавод, зокрема, які були визнані переможцями низки аукціонів із продажу металобрухту, не зверталися до "Укрзалізниці" по їх скасуванню. Ця інформація не відповідає дійсності. Навпаки, українські металурги дуже зацікавлені у металобрухті УЗ та чекають на відновлення продажів сировини, які були зупинені восени минулого року.

За словами Олександра Каленкова, президента ОП "Укрметалургпром", протягом двох років українські металургійні заводи чекали на рішення УЗ стосовно цих заморожених аукціонів. Вони внесли заставу у кілька мільйонів гривень, підписали усі договори, направили їх в "Укрзалізницю", тобто були готові купити цю сировину. Проте УЗ відмовилась відвантажувати брухт.

Відео дня

Взагалі складається парадоксальна ситуація: потреба металургів у брухті зростає, "Укрзалізниця" може мати додатковий дохід, але приймає антидержавне рішення по скасуванню вже проведених аукціонів. Дії керівництва УЗ зрозуміти важко. Ще раз підкреслю: кінцеві споживачі брухту – українські металурги – готові купляти сировину в УЗ, вона нам потрібна для збільшення обсягів виробництва продукції. Тому інформація, що нібито самі метзаводи звернулися до "Укрзалізниці" по скасування аукціонів, не відповідає дійсності, зазначив Каленков.

Як UAprom повідомляв раніше, Департамент майнової політики "Укрзалізниця" вирішив скасувати аукціони з продажу металобрухту на майданчику "Prozorro.Продажі", що були проведені на початку лютого 2022 року, але були заморожені із початком вторгнення російських військ.