Зміни до закону про збір єдиного внеску на соцстрахування набудуть чинності з 1 січня

11:55, 06 листопада 2012
Соцполітика
2 0

Закон «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» опубліковано в газеті «Голос України» (№ 209 від 6 листопада 2012 року) і набуде чинності з 1 січня 2013 року.

Як повідомляв УНІАН, 2 листопада 2012 року Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Верховна Рада ухвалила цей закон 16 жовтня.

Шляхом внесення змін до ч. 15 ст. 8 запропоновано скасувати розподіл єдиного соціального внеску за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до класів професійного ризику виробництв з урахуванням видів їх економічної діяльності, а також переглянути ставки відрахувань з визначеною законом бази нарахування для бюджетних установ, підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, для найманих працівників, військовослужбовців, державних службовців.

Згідно з документом, сума єдиного внеску (крім суми єдиного внеску, який сплачується із сум грошового забезпечення батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам), розподіляється: на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 5,0906%; на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, пов'язаними з похованням, - 5,7410%; на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності, - 3,6354%; на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (у солідарну систему) - 85,5330%.

У законі передбачено, що розрахунок розподілу єдиного внеску за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування проводиться на підставі звітності про нарахування єдиного внеску за результатами попереднього року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter