этот материал доступен на русском

3 тисячі залізничників вимагають біля Офісу президента звільнення глави "Укрзалізниці"

15:36, 14 листопада 2019
Транспорт
6046 0
Євген Кравцов не на жарт розлютив підлеглих / Фото УНІАН

3 тисячі залізничників вимагають на мітингу біля Офісу президента звільнення голови правління АТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, підвищення зарплати і скасування реформи, в результаті якої планують скоротити понад 120 тис залізничників.

Про це передає кореспондент Українських Новин з місця подій.

14 листопада під стінами Офісу Президента залізничні профспілки організували попереджувальну акцію протесту проти приватизації залізниці, в результаті якої буде скорочено понад 120 тисяч осіб.

Якщо влада не виконає вимоги залізничників, профспілки обіцяють організувати загальнонаціональний протест, який паралізує вантажні та пасажирські перевезення в країні.

Протестувальники вимагають зупинити реформу, звільнити генерального директора УЗ Євгена Кравцова і залучити профспілки до обговорення запланованих змін.

За словами представників профспілок, до цих пір керівництво УЗ не обґрунтувало реформу і не роз'яснив наслідки.

Учасники акції закликають Президента втрутитися в ситуацію, що склалася на підприємстві, і вимагають провести діалог щодо суті реформ на «Укрзалізници».

На думку мітингувальників, перш ніж говорити про приватизацію, необхідно вирішити питання з фінансуванням збиткових підрозділів УЗ. Адже в результаті цілком можливий такий сценарій: приватному бізнесу дістануться прибуткові частини підприємства, а державі – тільки збиткові.

Крім того, пояснюють вони, масштабне скорочення співробітників може паралізувати роботу залізниці вже найближчим часом. Адже зараз на підприємстві – гострий дефіцит працівників робітничих та інженерно-технічних професій.

"На підприємстві працює 250 тисяч співробітників, 5 тисяч з них – у Центральному апараті. Виходить, до кінця року буде звільнений кожен другий залізничник. Причому, під скорочення потрапляють переважно інженерно-технічні працівники. Тобто, залізнична інтелігенція, яка стоїть керівництву «Укрзалізниці», як кістка в горлі. Адже саме ці люди бачать наслідки некомпетентності нинішнього керівництва підприємства", - сказав на мітингу голова вільної профспілки машиністів України Семен Кариков.

Також профспілки вимагають відновити пенсійний вік для виходу на пенсію за вислугою років, підвищити середню зарплату в галузі мінімум на 25%, а також виплатити 13 зарплату за 2019 рік, яка була скасована рішенням Кравцова.

Зазначимо, раніше про скорочення 120 000 осіб у зв'язку з реорганізацією раніше повідомив глава правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов на зустрічі з профспілками.

Проблема нестачі кваліфікованих співробітників на УЗ існує вже кілька років і нещодавно стала причиною 4-денного простою. У кінці серпня через брак палива і робочих бригад по всім філіям підприємства почалися проблеми з доставкою і відправленням вагонів з вантажами. В результаті скупчення вагонів з вантажами робота однієї з філій в частині вантажних перевезень виявилася заблокована.

При цьому раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що не знає про намір "Укрзалізниці" скоротити 120 тисяч чоловік до 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter