автобус / gortransport.kharkov.ua

Про це йдеться в заяві Міносвіти, переданій УНІАН.

«Ні Міністерство освіти і науки, ні інші центральні органи виконавчої влади, ні наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у 2016-му році не мають і не мали жодного відношення до закупівлі шкільних автобусів»,- наголосили у відомстві.

Читайте такожУкраїна закупила автобусів на 78 мільйонів гривень у російського холдингу - ЗМІ (відео)

Зазначається, що ці закупівлі здійснюються органами місцевої влади за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та відповідних видатків місцевих бюджетів.

«Саме органи місцевої влади провадять закупівлі шкільних автобусів, керуючись Законом «Про публічні закупівлі» (набув чинності з 1 серпня 2016 року, до цього – керувалися Законом «Про державні закупівлі» - УНІАН)»,- підкреслили в Міносвіти.

Освітня субвенція, що надійшла до місцевих бюджетів в 2016 році на закупівлю шкільних автобусів, становить 600 млн грн. Місцеві влади мали докласти свої кошти і закупити необхідну кількість автобусів для школярів.

В МОН також зауважують, що, розуміючи етичну складову питання в контексті військової агресії Росії проти України, відомство рекомендувало департаментам (управлінням) освіти і науки обласних державних адміністрацій (лист від 29 квітня 2016 р. № 1/9-218) під час проведення конкурсних торгів на закупівлю шкільних автобусів надавати перевагу транспортним засобам вітчизняного виробника.

Читайте такожМіносвіти знімає вимоги щодо знання напам'ять в 1-2 класах таблиці додавання та віднімання в межах 10-20

Міносвіти звертає увагу, що за умовами конкурсних торгів, органи місцевої влади мають керуватися фактором відповідності технічним характеристикам та ціни під час прийняття остаточного рішення.

Зокрема, є автобуси, ціни на які на 100-300 тис грн нижчі, ніж пропозиції інших виробників. При цьому зростання ціни на деякі українські шкільні автобуси відбулося саме після закладення в державний бюджет субвенції на їхню закупівлю.

Крім того, МОН вивчає можливість звернення до компетентних органів щодо розгляду питання обґрунтованості ціни на українські шкільні автобуси.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram