В Україні запрацювала система автоматичної фіксації порушень ПДР / фото mvs.gov.ua

Наступні п'ять комплексів автоматичної відеофіксації порушень правил дорожнього руху встановлять у Львівській області.

Читайте також"Листи щастя": де встановлені камери відеофіксації в Київській області (карта)

Як йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства інфраструктури, про це заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Відео дня

Також він розповів, що на дорогах Київської області було встановлено 25 комплексів автоматичної фіксації, ще 20 відеокамер працюють у столиці.

За словами міністра, до кінця року планується встановити ще 220 КАФів.

Як повідомляв УНІАН, з 00:01 1 червня в Україні запрацювала система автоматичної фіксації порушень ПДР.

Перші камери встановлено в місті Києві та на автомагістралях Київської області у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками.

У подальшому відеокамери поступово будуть встановлюватись по всій Україні, на автомагістралях – за рахунок держави, у містах та ОТГ – за рахунок місцевих бюджетів.

Читайте такожУ Києві система автофіксації порушників ПДР "зловила" першого ж на 1 хвилині роботи

Місця встановлення камер будуть погоджуватись з Департаментом патрульної поліції.

Наразі в автоматичному режимі фіксуються лише факти перевищення швидкості. Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год (+2 км/год - додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», узагалі ДСТУ дозволено похибку для такої категорії приладів до ±3 км/год).

Розмір штрафів становить: 255 грн - у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год, але не більше 50 км/год; 510 грн - при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год. Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.

Протягом року система почне фіксувати та інші порушення ПДР – проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки та стоянки, виїзд на смугу зустрічного руху, виїзд на смугу для маршрутних транспортних засобів, рух тротуарами чи пішохідними доріжками.

З 1991 року на автошляхах України загинули 175 тис. 216 осіб, близько 40% смертельних ДТП спричинено перевищенням швидкості.