Ілюстрація / REUTERS

Чинний прем'єр-міністр України та голова партії "Українська стратегія" Володимир Гройсман і голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков виступили проти запровадження двопалатного парламенту в Україні.

Про це вони сказали в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

Читайте такожЛідери партій розповіли про ставлення до відкритих списків на виборах до Ради

Відео дня

"Мені ближче той формат парламенту, який є сьогодні. Але я посилаюсь і буду керуватися тими завданнями, які на референдумі поставить українське суспільство", – сказав Разумков, додавши, що проблеми у парламенту є "не з формою, а з суттю".

Гройсман у свою чергу зазначив: "Я вважаю, що така форма парламенту, яка є сьогодні, вона не є ефективною, і люди це бачать. Ми маємо змінити систему виборів до парламенту. Я вважаю, що було б абсолютно доцільно зменшити кількість народних депутатів, а не вводити другу палату для того, щоби замість 450 депутатів їх було 800".

Напередодні представник президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук, якого називають ідеологом партії "Слуга народу", заявив в інтерв'ю "РБК-Україна", що проблеми змішаної системи виборів можна було б вирішити шляхом запровадження двопалатного парламенту. Він нагадав, що у 2000 році українці проголосували за це на референдумі.

"Це один з можливих варіантів, який ми будемо розглядати. Ми не готові сьогодні ігнорувати думку громадян, висловлену у 2000 році", – сказав Стефанчук.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для проведення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.