Правильний сніданок - гарний настрій гарантовано

11:27, 11 грудня 2007
Країна
14 0

Збагатіть випічку протеїном

Ви знервовані? Вас все дратує? Можливо, вся справа у... вашому  сніданку!

Напевно, кожному відома приказка: "Сніданок з`їж сам, обідом поділися з другом, а вечерю віддай ворогові".

Якщо ваш сніданок правильний, то він зарядить  вас енергією на весь день і додасть гарного настрою. Але якщо у вашому сніданку бракує деякі елементи, ви ризикуєте  протягом усього дня відчувати незадоволеність, дратівливість і дискомфорт.

Яким же має бути "правильний" сніданок?

1. Хліб або тости мають бути багаті на вітамін В

Деякі види хліба містять недостатню кількість вітаміну В, що відповідає за утворення в організмі серотоніну, гормону, який «відповідає» за відчуття щастя і спокою.

Що робити?

Перш за все, коли ви наступного разу вибиратимете хліб, зверніть увагу на те, щоб він містив потрібну кількість вітаміну В. Про це можна дізнатися на його упаковці або запитати у продавця. Зазвичай на вітамін В багаті сорти хліба, що містять горіхи або цілісні зерна. Якщо  вам все ж таки не вдалося знайти сорт хліба, багатий на вітамін В, тоді запийте свій сніданок склянкою апельсинового соку - це компенсує брак вітаміну в організмі.

2. Не їжте на сніданок дуже багато страв зі зниженим вмістом жиру

У більшості кондитерських виробів із низьким вмістом жиру, приготованих на кукурудзяному маслі, наявні шкідливі кислоти і жири, деякі з них можуть зробити вас млявими і дратівливими.

Що робити?

Урізноманітніть свій раціон корисними жирами. Їх ви зможете знайти у волоських горіхах, насінні льону і деяких інших зернових культурах. Просто додайте їх до йогурту або каші, і ви побачите, що ваш настрій протягом дня значно покращає.

3. Сніданок не повинен складатися лише з фруктів

Фрукти багаті на живильні речовини, клітковину і вітаміни, проте в них не вистачає магнію, речовини, яка запобігає появі симптомів депресії і покращує настрій.

Що робити?

Додавши до свого фруктового салату трохи мигдалевих горіхів, ви зможете без проблем заповнити недостатність магнію в організмі.

4. Збагатіть випічку протеїном

Якщо ви регулярно їсте на сніданок солодку випічку або млинці, то пам`ятайте, що через півтори-дві години після сніданку рівень цукру у вас в крові може знизитися, а це призведе до погіршення настрою і дратівливості.

Що робити?

Додайте до свого раціон небагато протеїну. Все, що від вас вимагається - намастити свою улюблену булочку арахісовим або мигдалевим маслом або з`їсти кілька варених яєць або йогурт. В усіх цих продуктах міститься багато протеїну, що дає мозку енергію, яка дозволяє йому протистояти стресу.

5. Не забудьте про каву

Це, перш за все, стосується того, хто п`є каву щодня. Організм звикає до певної дози кофеїну, і, якщо він її не одержує, то людина починає відчувати млявість і дискомфорт.

Що робити?

Якщо ви хочете перестати пити каву, то не слід робити це різко. Зменшуйте дозу поступово. Спробуйте замінити звичну каву на льодяники, що містять кофеїн.

Правда.ру

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter