Ранні зморшки можуть свідчити про хвороби / фото pixabay.com

Так, згідно з даними, отриманими вченими з Університету Вірджинії (США), зморшки на обличчі, які виразно проступають після 30 років, можуть свідчити про можливе неалкогольне ожиріння печінки (жировий гепатоз).

Дослідники встановили, що накопичення жиру в печінці асоціюється з дефіцитом білка ламіну. Його дефіцит обумовлює й в'янення шкіри, її прискорене старіння і зморшкуватість, повідомляє MedikForum.

Читайте такожНазвано головні причини сухості шкіри

Відео дня

Спосіб заповнювати нестачу ламіну ще не придуманий, вчені лише тестують поки експериментальні технології на тваринах. Але для кращого захисту печінки та поліпшення її функцій фахівці радять включати до раціону харчування яблука, авокадо і грейпфрути.

Також представники науки отримали дані про те, що зморшки на обличчі можуть сигналити про розвиток серцево-судинних порушень.

Автори цієї роботи зазначають, що кровоносні судини лоба через невеликий розмір особливо чутливі до утворення бляшок, та сильно виражені зморшки на лобі виникають через атеросклероз, судинні захворювання, при яких на внутрішніх стінках артерій відкладаються холестеринові бляшки. На тлі атеросклерозу значно підвищується ризик інфаркту або інсульту.

Раніше експерти з Німеччини назвали звички, які змушують нас старіти завчасно.