Ілюстрація / REUTERS

За два десятиліття кількість хворих на рак може зрости на 60%, якщо збережеться поточний тренд.

Найбільша кількість онкологічних захворювань (близько 81%) може статися у країнах із низьким та середнім рівнем доходів, передає Громадське посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров'я.

Як передає ВООЗ, ці країни направляють ресурси на боротьбу з інфекційними хворобами та посилення заходів охорони матерів і дітей, водночас медзаклади не мають обладнання для профілактики, діагностики та лікування раку.

Читайте такожНазвано п'ять ознак раку

Згідно з даними організації, у 2019 році послуги з комплексного лікування онкологічних захворювань надавали у 90% країн з високим рівнем доходу та у 15% країн з низьким рівнем доходу.

У ВООЗ також оприлюднили перелік заходів для запобігання новим випадкам раку, зокрема контроль за вживанням тютюну, вакцинація проти гепатиту B, боротьба з раком шийки матки шляхом вакцинації проти вірусу папіломи тощо.

Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус вважає, що за наступні 10 років можна врятувати 7 мільйонів людей від раку, якщо направити ресурси на боротьбу з хворобою.

Раніше УНІАН повідомляв, що відкриття команди вчених з Університету Кардіффа може дозволити медикам "налаштовувати" імунну систему людини проти ракових клітин. Це може відкрити шлях до "універсальних" ліків проти раку.