У серцево-судинних захворювань і деменції - спільні чинники ризику

11:38, 31 липня 2015
Зарубіжні новини
157 0

Дослідники з Університету Південної Каліфорнії хотіли з'ясувати, як чинники ризику щодо серцево-судинних захворювань, такі як споживання алкоголю, куріння, ожиріння і діабет, впливають на мозок.

joinfo.ua

Відомо, що фактори ризику хвороб серця і судин також можуть призводити до когнітивних порушень. Фахівці вирішили дізнатися більше про цей взаємозв'язок, пише med2.ru.

У дослідженні взяли участь 1629 осіб. Добровольців розділили на 2 групи. В першу групу увійшли 805 учасників молодше 50 років, а в другу - 824 добровольця старше 50 років. Дослідники вивчали вплив чинників ризику хвороб серця і судин на гіпокамп і задньої частини поясної звивини кори головного мозку.

Читайте такожДослідники з'ясували, як гостросюжетні фільми впливають на мозок

Вищезазначені ділянки мозку пов'язані з пам'яттю. Тому втрата сірої речовини в даних ділянках є одним з перших ознак деменції. Дослідження показало, що вживання алкоголю і діабет зменшували загальний обсяг мозку. Куріння і ожиріння зменшували обсяги задньої частини поясної звивини кори мозку, що має відношення до вилучення інформації з пам'яті, емоцій та соціальної поведінки. А куріння і вживання алкоголю зменшували обсяги гіпокампу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter