Вчені розповіли, що не можна робити під час грози \ УНІАН

Домашні справи, пов'язані з використанням води, сантехніки, електрики, краще не робити під час грози - це захищає від випадкових ударів блискавок.

Читайте такожУ Німеччині через удар блискавки постраждали 30 дітей

Перелік таких справ було названо вченими з США. Фахівці Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США опублікувало список справ, якими можна займатися під час грози. Ці заняття пов'язані з роботою водопроводу або електрики. Вчені попереджають: якщо за вікном гримить грім і б'ють блискавки, потрібно перебувати якнайдалі від сантехніки і джерел струму, передає medikforum .

«Якщо в будинок вдарить блискавка, вона може пройти через електропроводку або водопровід - тому все, що підключено до розетки або системb труб, може опинитися під напругою», - заявили експерти.

Таким чином, констатують вони, деякі справи краще відкласти на час, коли гроза закінчиться . Вчені назвали конкретні справи, якими не можна займатися під час цього погодного явища:

  • мити руки або посуд,
  • приймати душ або ванну;
  • користуватися посудомийною, пральною машинами;
  • телефонувати;
  • вмикати електроприлади.

За їхніми словами, тільки мінімум через 30 хвилин після закінчення грози можна знову виконувати справи зі списку перерахованих вище. Звичайно, це незручно, але зате забезпечує безпеку і може зберегти життя.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram