Електронні сигарети не є повністю безпечними для здоров'я / фото REUTERS

Як показав сьомий звіт Public Health England (PHE) з вейпінгу, понад 50 тис. британських курців щорічно кидають палити у Великій Британії завдяки електронним сигаретам.

27% англійців, які кинули палити в 2020 р., змогли подолати цю згубну звичку саме за допомогою електронних сигарет.

Звіт був підготовлений разом із дослідниками King's College London і опублікований на офіційному урядовому сайті Великої Британії.

Як показало дослідження Public Health England, вейпінг забезпечує кращий результат у боротьбі з курінням. Відсоток успішності припинення куріння звичайних сигарет серед вейперів в Англії навіть дещо зріс за минулий рік - з 59,7% у 2019 р. до 74% у 2020.

У звіті також йдеться про те, що загальний рівень куріння в Англії знизився до 13,8% - в т.ч. завдяки вейпінгу.

Представники Асоціації кардіологів України також рекомендують розглядати електронні сигарети й системи нагрівання тютюну для зниження рівня куріння та поліпшення громадського здоров'я.

"Основна причина захворювань і передчасних смертей - токсини й канцерогени сигаретного диму, а не нікотин. Наприклад, нікотинозамісна терапія не збільшує кількість випадків серцево-судинних захворювань навіть при тривалому використанні. Тому якщо пацієнт не може кинути палити, слід звернути увагу на товари бездимного нікотину - в т.ч. електронні сигарети і системи нагрівання тютюну", - радить науковий співробітник Інституту кардіології ім. Стражеско, експерт МОЗ України з медичної допомоги при відмові від куріння, доктор медичних наук Олена Кваша.

В Інституті кардіології ім. Стражеско провели дослідження, в якому протягом 6 місяців порівнювали вплив традиційних сигарет і альтернативних систем доставки нікотину (електронних сигарет і систем нагрівання тютюну) на здоров'я людини.

Дослідження показало, що перехід із традиційних сигарет на альтернативні системи доставки нікотину дозволяють уникнути порушень транспортної функції крові (постачання корисними речовинами та киснем клітин і тканин), пошкодження стінок судин і розвитку холестеринового навантаження.

Хоча і британські, і українські вчені визнають, що електронні сигарети та інші альтернативні нікотинові вироби, де відсутній процес горіння, не є повністю безпечними для здоров'я, водночас вони впевнені, що такі товари набагато безпечніші за традиційні сигарети.

Тому дослідники радять державним структурам стимулювати тих курців, які не бажають або не можуть кинути палити, переходити на альтернативні системи доставки нікотину.

"Куріння залишається основною причиною передчасних захворювань і смертей. У 2019 куріння вбило майже 75 тис. курців в Англії. Найкраще, що курець може зробити - це повністю кинути палити. Але якщо він не може кинути, найбільш дієвим способом позбутися цієї звички є вейпінг, який допомагає кинути палити більше ніж 50 тис. курцям щорічно", - заявив директор з питань поліпшення громадського здоров'я Public Health England професор Джон Ньютон.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram