
Координатор системи Організації Об'єднаних Націй - координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані заявляє, що ООН не має відношення до плану спеціального представника ОБСЄ Мартіна Сайдіка, але підтримує пропозиції, покликані добитися миру на Донбасі.
Як передає кореспондент УНІАН, про це Лубрані сказала на прес-конференції.
Вона заявила, що читала про план Сайдіка. "Організація Об'єднаних Націй підтримує ключову роль. Перш за все, ми підтримуємо Мінські угоди і переговори, які тривають, зусилля "нормандського формату", Тристоронньої контактної групи та ОБСЄ в Україні", - зауважила вона.
Читайте також"Спочатку РФ повинна припинити війну": Волкер оцінив "мирний план" Сайдіка щодо Донбасу
"ООН не є частиною цих різних форматів, але ми, звичайно, підтримуємо переговори з метою мирного врегулювання конфлікту", - наголосила Лубрані.
"Існують різні пропозиції для досягнення миру, і ООН безпосередньо наразі не залучена до жодної з них", - сказала Лубрані.
Водночас, за її словами, всі люди, які страждають від конфлікту і з якими вона спілкувалась, сказали, що бажають миру. "Ми всі бажаємо цього і, безумовно, ООН буде підтримувати будь-які такі зусилля", - запевнила Лубрані.
Як повідомляв УНІАН, 28 січня Сайдік заявив про план урегулювання ситуації на Донбасі зі спільною участю ООН. Спецпредставник ОБСЄ наголосив на необхідності підписання нового документа лідерами держав "нормандського формату". За його словами, передбачено, що Україна і РФ мають укласти договір, який потім має бути схвалений парламентами.
Сайдік уточнив, що йдеться про взаємодію ООН та ОБСЄ під спільним керівництвом на чолі з однією особою, так званим спеціальним представником. Крім того, з боку Європейського Союзу планується організувати агентство з відновлення і реконструкції на прикладі того, що вже існує на Балканах.
Читайте такожГенерал назвав головну мету "плану Сайдіка" щодо Донбасу
Він повідомив про пропозицію створення перехідної адміністрації ООН на Донбасі, яка, серед іншого, спостерігатиме за тим, щоб не обмежувати, а гарантувати дотримання прав місцевого населення. До цього також входитиме питання амністії.
Також Сайдік зауважив, що "Мінські угоди чітко обумовлюють, що представники так званих районів Донецька і Луганська братимуть участь та будуть почутими у процесі (врегулювання)". "Ми припускаємо, що це має бути так само навіть після схвалення комплексного договору", - додав Сайдік.
У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що представлений Сайдіком план є його особистим баченням, але про реальні речі слід говорити після зникнення "ЛНР" і "ДНР". За словами Клімкіна, пропозиції Сайдіка жодного принципово нового плану не представляють, але мають прогрес у контексті необхідності запровадження міжнародного компоненту на Донбасі.
Водночас спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер зауважив, що план Сайдіка спрямований на пошуки шляхів втілення Мінських угод.