этот материал доступен на русском

Російська мова і піший похід: експерт розповів, які жести видали Зеленського на інавгурації

20:39, 20 травня 2019
Політика
7973 1
Володимир Зеленський \ REUTERS

Читайте такожКоли відбудуться дострокові вибори в Раду: політолог розповів, чи можна ще перешкодити Зеленському

Фізіогноміст Леонід Золін пояснив Главреду, як жести видали думки української еліти під час інавгурації Зеленського. Перше, на що звернули увагу фізіогноміст, це піший похід нового президента в парламент.

"Те, як Зеленський йшов у Раду і вітав людей руками, взято від американців. Це таке відсилання до Дональда Трампа. Він, як шоумен, постійно так робить. Тут у них багато спільного. При цьому, новий президент дуже сильно накачував свою матрицю. Адже люди, більшість з яких його підтримувала, дають емоції. І Володимиру потрібно було набрати енергію, якої не було в залі парламенту. Під куполом панували в основному стримано-недоброзичливі емоції, тому що це його опозиція", - зауважив експерт.

Згадка про сина, з якого новий глава держави розпочав свою першу президентську промову, не випадкова. "В Раді мова почалася з сина. А там, де діти, там – нічого не скажеш. Це професійний обеззброюючий хід, який часто використовується на переговорах або заходах, де можуть бути жорсткі питання. І тут захід з позиції дитини, з одного боку, символізує початок нового, молодого. Також, це майбутнє – діти, внуки будуть жити після нас. І дитина – це безпрограшна тема, яку не заперечити. Це як говорити про матір, Батьківщину і дітей", - говорить Леонід Золін.

Також, зазначає експерт, Володимир Зеленський намагається всіх об'єднати.

"Він зробив поєднання - ми всі президенти, в тому числі 25% тих, хто голосував за Петра Порошенка, і 73%, які віддали свої голоси проти минулого президента. Зеленський спробував об'єднати всіх", - пояснив фізіогноміст.

А от коли президент заговорив про Європу, що у нас в головах, він показав пальцем лівої руки на голову.

"Ця сторона пов'язана з жінками, емоціями, образами, почуттям насичення. А праву руку він поклав на Євангелії та Конституції. Він розчепірив як слід руку з обручкою, що означало: "Я впевнений, все візьму і всю повноту влади".

І слідом він заговорив про заробітчан і їхні проблеми, каже Золін.

"Варто згадати, що він сам у різних країнах знімав свої фільми. Успішно реалізовував там свій продукт, що цілком нормально для бізнесу. І в цей момент він досить сильно стиснув губи. Тобто, він був незадоволений цією історією, і при цьому не розумів, що з нею робити – люди за кордоном, і у них немає можливості брати участь у житті країни", - додав експерт.

А ось депутати поставили Володимира Зеленського в незручне становище.

"Він навів цифру 65 млн українців у світі. Після фрази: "ми всі українці", він зробив драматургічну паузу і чекав оплесків. Тому що сказав це сильно, з подачею. Але оплесків не було. Тоді він ту ж фразу сказав ще раз, зробив паузу. І тут вже люди за стінами Ради почали аплодувати, і тільки слідом за ними депутати почали аплодувати. Тобто, першу паузу народні обранці провалили і зробили Зеленському дуже незручно", - зауважив Леонід Золин.

Ще одна цікава деталь - коли Володимир говорив свою промову, він був перекошений в праву сторону, причому навіть знак президента у нього теж з'їхав вправо.

"А ліва сторона була опущена вниз. Права сторона, яка була у нього дуже високою, це сторона діяльності, активності, руху – вона пов'язана з чоловічим, батьківським родом. Тобто, він показав, що готовий діяти", - говорить фізіогноміст.

Російська мова, на яку Зеленський перейшов, коли говорив про Донбас, мир та повернення полонених, була використана, щоб усі зрозуміли і почули, в тому числі, і в інших країнах.

"У залі почали обурюватися, потім Олег Ляшко сказав про мову. Але це було негарно і неправильно, тому що не можна перебивати промову президента - гаранта Конституції", - вважає фізіогноміст.

А ось звернення писати заяви про звільнення, міністрам дуже не сподобалося. "Весь інший час вони були в гарному, спокійному, усмішливому настрої. Обличча Петра Порошенка було весь час незадоволеним, а стало задоволеним лише один раз - він посміхався, коли Зеленський почав говорити про Верховну Раду. Йдеться про прийняття законів і розпуск", - додає Золін.

Дружина Зеленського Олена, яка сиділа поруч з мамою Володимира, а з іншого боку – з Леонідом Кравчуком, потім були Леонід Кучма і Віктор Ющенко.

"Коли першу леді неодноразово показували, вона була незадоволена - піднімала брови, губу виламувала. Їй було незатишно в тому оточенні, в якому вона перебувала. Але це нормальна реакція", - пояснює співрозмовник.

Отримавши всі атрибути влади, президент обхопив булаву великим пальцем як людина, яка міцно взяла в руки предмет і нікому не хоче його віддати.

"Петро Порошенко під час інавгурації тримав її по-іншому – великий палець торкався до рукояті, а не обхоплював. Це говорить про те, що минулий президент не хотів її брати. На той момент, в 2014-му, це було компромісне рішення. І йому довелося взяти владу, до якої він не був готовий", - говорить Леонід Золін.

Цікаво, що піджак у Зеленського був з гострими лацканами догори. "Зазвичай він такі взагалі не одягає, носить італійські. Можливо такий гострий стиль належить йому по протоколу, але в цьому випадку одяг показує конфлікт, боротьбу, опір", - зазначив експерт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter