У ПАРЄ назріла криза / фото Ірина Геращенко, Facebook

Міністерство закордонних справ України відкликає посла зі Страсбурга для консультацій через рішення про повернення Росії до ПАРЄ.

Про це у колонці на "Європейській правді" написав голова МЗС Павло Клімкін.

Міністр назвав "логічним кроком" те, що українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту.

Читайте такожУ Путіна прокоментували повернення Росії до ПАРЄ

"Призупинення участі у ПАРЄ – цілком логічний крок. Але не назавжди, аби не віддавати РЄ на поталу Росії та її друзям. Набагато складніше, власне, з Радою Європи. Це наш юридичний і людський обов’язок – брати участь в її механізмах захисту прав людини. Хоч арсенал цих механізмів далеко не ідеальний, але важливий. У всьому іншому РЄ втратила нашу довіру, і відновити її буде надзвичайно складно. Тому відкликаємо нашого посла при Раді Європи для консультацій", - зазначив він.

За словами Клімкіна, проблема полягає не у самому факті повернення російської делегації до ПАРЄ, а в тому, що "це поштовх до створення нової нормальності у відносинах з РФ".

Нагадаємо, в ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи в Асамблеї без обмежень права голосу. Україна та Грузія оскаржили повноваження російської делегації у ПАРЄ.