Ілюстрація / REUTERS

Голова IT-управління Верховної Ради Олексій Сидоренко наголошує, що порядок, види та спосіб голосування визначають лише самі народні депутати.

Про це він повідомив у коментарі кореспонденту УНІАН.

Читайте такожПарубій підписав Виборчий кодекс із відкритими списками

Відео дня

«Тільки Верховна Рада України визначає, згідно з нормами Регламенту, порядок, види, спосіб голосування під час розгляду питань порядку денного пленарного засідання. Це визначає не апарат, не журналісти, тільки народні депутати… В тому числі і щодо сенсорної кнопки», - заявив Сидоренко.

Він запевнив, що фахівці виконають рішення щодо використання під час голосувань сенсорних кнопок у разі ухвалення парламентаріями відповідного рішення.

«Щойно буде відповідне рішення Верховної Ради з цього питання, Апарат ВР зробить все можливе, що Верховна Рада 9-го скликання працювала із застосуванням сенсорної кнопки», - сказав Сидоренко.

«Не буде такого рішення – ми готові до забезпечення безперебійної роботи діючої системи голосування в тому режимі, як це було до кінця терміну повноважень Верховної Ради 8-го скликання», - додав голова IT-управління Верховної Ради.

Сидоренко зазначив, що не володіє інформацією щодо проведених слідчих дій у комп’ютерному центрі Верховної Ради.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 27 серпня, на брифінгу голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що 23 серпня слідчі СБУ і ДБР “заблокували” роботу комп’ютерного центру парламенту.

Крім того, він повідомив, що керівник Апарату ВР отримав від ДБР листа, в якому повідомляється про розслідування провадження за ст. 363 Кримінального кодексу України «за фактом порушення службовими особами Апарату Верховної Ради правил експлуатації електронно-обчислювальних машин та автоматизованих систем шляхом впровадження використання сенсорної клавіші в електронній системі підрахунку голосів картками Верховної Ради України».

Також сьогодні, 27 серпня, співробітники СБУ і ДБР знову заблокували роботу комп’ютерного центру.

Пізніше перший заступник керівника Апарату Верховної Ради Володимир Слишинський заявив, що це він звернувся до правоохоронців щодо сенсорної кнопки в парламенті. За словами Слишинського, ще при тестуванні сенсорної кнопки у 2013 році було встановлено, що кнопка не гарантує безперебійної роботи і персонального голосування.

Він наголосив, що запровадження сенсорної системи для голосування виключно сенсорною клавішею суперечить законодавству, технічним нормам і Регламенту ВР. Також Слишинський підкреслив, що ресурс системи “Рада-3” був вичерпаний ще у 2012 році, а сенсорної клавіші — понад 11 років.

Своєю чергою директор ДБР Роман Труба заявив, що використання сенсорної кнопки поставило б під сумнів легітимність усіх ухвалених законів, адже її функціонування не передбачено законом про Регламент Верховної Ради.