Двоповерховий котедж складається з п'яти кімнат і має меблі, сантехніку, посуд / фото facebook.com/max.nefyodov

Колишній очільник Державної фіскальної служби Роман Насіров орендував у профспілки митниці двоповерховий дерев’яний котедж в Конча-Заспі. Оренда будинку площею 177 кв. м коштує 6,7 тисяч грн в місяць.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник Державної митної служби Максим Нефьодов.

Двоповерховий котедж складається з п'яти кімнат і має меблі, сантехніку, посуд. У 2016 році його орендував Насіров. Котедж у розпорядженні екс-голови фіскальної служби до 2033 року. "Зараз працюємо, аби повернути елітну нерухомість назад до профспілки і продати на аукціоні. Такого у нас ще багато - купа активів ДФС має дивний юридичний статус", - написав він.

Відео дня

За словами Нефьодова, у 2000 році Київська міська рада безкоштовно передала Державній митній службі 15 гектарів землі в Кончі-Заспі. Оціночна вартість ділянки складає майже 300 млн грн. "Тут мали побудувати базу відпочинку і реабілітаційний центр "Конча-Заспа". Замість цьог там звели 28 будинків - дев’ять дерев’яних та 19 цегляних, підстанцію та свердловину. Після цього профспілка митниці віддала будинки в оренду керівництву митниці", - написав Нефьодов. 

Читайте такожВерховний суд "дав хід" скандальній справі Насірова

Як повідомляв УНІАН, 10 листопада 2017 року прокурори САП направили до суду обвинувальний акт проти тодішнього голови ДФС Насірова і його підлеглого - керівника Департаменту погашення боргу ДФС Новикова.

Насірову інкримінується зловживання владою або службовим становищем та службове підроблення за ст. 364 і 366 Кримінального кодексу України, його підлеглому - вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.27 (види співучасників), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем).

За версією слідства, Насіров у 2015-2016 роках, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, ініціював необґрунтовані рішення про розстрочення податкового боргу трьом компаніям, що завдало державі збитків на суму майже 2 млрд грн.

Кабмін 3 березня 2017 року відсторонив Насірова від виконання обов'язків голови ДФС на час проведення розслідування, а 31 січня 2018 року звільнив з цієї посади.

11 грудня 2018 року Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним рішення, яким Насірова було звільнено з посади голови ДФС.

У січні 2019 року Кабмін оскаржив рішення про поновлення Насірова на посаді.

11 січня Шевченківський райсуд Києва дозволив Насірову залишати межі Києва та області.

У лютому Шевченківський райсуд Києва арештував майже 300 тис. доларів на британських рахунках Насірова.

4 березня Шевченківський райсуд Києва продовжив чинність запобіжних заходів екс-голові ДФС та керівнику департаменту служби, однак зменшив заставу для Насірова зі 100 млн грн до 36 млн грн.

25 квітня у САП заявили, що призначення судового засідання у справі Насірова і Новикова на 6 травня унеможливлює вчасне продовження їм терміну дії запобіжного заходу, який, відповідно до ухвали суду від 4 березня, спливав 2 травня.

24 червня 2019 року Шостий апеляційний адмінсуд залишив у силі рішення Окружного адмінсуду від 23 листопада 2017 року, яким відповідальність за надання розстрочок компаніям нардепа Олександра Онищенка фактично перекладається з глави ДФС Насірова на керівників місцевих податкових інспекцій.

22 серпня Колегія суддів Касаційного адміністративного суду Верховного суду України перенесла розгляд касаційних скарг на рішення Шостого апеляційного суду, що залишив без змін рішення Окружного адмінсуду Києва задовольнити позов екс-глави ДФС Романа Насірова до ДФС.