21 лютого 2014 року Янукович втік у Росію / фото УНІАН

Велика палата Конституційного суду України 29 жовтня продовжить розгляд справи про конституційність позбавлення Віктора Януковича звання президента.

Про це повідомляє прес-служба КСУ.

"Продовження розгляду справи за конституційним поданням президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) закону України "Про позбавлення В.Януковича звання Президента України" (закрита частина пленарного засідання)", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Як повідомляв УНІАН, 21 лютого 2014 року Янукович самоусунувся від виконання своїх конституційних повноважень і втік до Росії. Це сталося після кількох місяців акцій протесту в Україні, які закінчилися кровопролиттям.

Верховна Рада 4 лютого 2015 року ухвалила закон "Про позбавлення Віктора Януковича звання президента України". Як наголошується в пояснювальній записці, "встановлено, що Янукович своїми діями узурпував владу і привів до підриву основ національної безпеки і оборони України, а також протиправного порушення прав і свобод людини".

Читайте такожСуд викликає Януковича в Україну

"У зв'язку з тим, що чинне законодавство містить прогалини в частині правових наслідків самоусунення громадянина України від виконання повноважень президента України, а також вчинення ним дій, що загрожують керованості держави, територіальній цілісності і суверенітету України, масового порушення прав і свобод громадян, є гостра необхідність прийняття даного законопроекту, який позбавив би Януковича звання президента України", - сказано в документі.

У червні 2015 року тодішній президент України Петро Порошенко направив до КСУ подання, в якому просив визнати неконституційним закон "Про позбавлення Януковича звання президента України", оскільки закон не має нормативного характеру.

19 жовтня 2016 року Конституційний суд у формі письмового слухання розпочав розгляд цього подання. Суддя-доповідач Наталя Шаптала тоді заявила, що президент просить визнати закон про позбавлення Януковича звання президента таким, що не відповідає ч.2 ст.6, ч.2 ст.8, ч.2 ст.19, ст.85, ч.3 ст.105 Конституції. За словами судді, президент вважає, що Верховна Рада не мала права приймати такий закон, оскільки, згідно з Конституцією, звання президента зберігається довічно, якщо президент не був усунений з поста в порядку імпічменту.

19 липня цього року у президента Володимира Зеленського закликали Порошенка пояснити мотивацію подання до КСУ.