REUTERS

У серпні минулого року Віталій Кличко, перебуваючи за крок від звільнення з посади голови КМДА, літав у Нью-Йорк на зустріч з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані. Після цього Джуліані провів у Мадриді зустріч з помічником президента України Андрієм Єрмаком, в ході якої адвокат президента Трампа попросив залишити Кличка на посаді голови КМДА. Після цього Кличко, всупереч прогнозам в політичних та експертних колах, так і не був звільнений.

Про це йдеться в статті New York Times (повний переклад статті читайте за посиланням).

Відео дня

В інтерв'ю The New York Times Джуліані визнав, що обговорював позицію Кличка на зустрічі зі старшим помічником Зеленського, Андрієм Єрмаком, в Мадриді 2 серпня. Зустріч відбулася в той час, коли новий президент України сподівався заручитися підтримкою з боку Сполучених Штатів, найбільш впливового союзника своєї країни, у конфлікті проти Росії і налагодити відносини з Трампом, йдеться в статті.

Джуліані сказав, що він дав зрозуміти, що це була його особиста думка щодо Кличка, а не думка адміністрації. «Я висловив свою особисту думку, а не думку уряду, ґрунтуючись на особистих стосунках», — сказав він.

Єрмак також визнав, що обидва обговорювали майбутнє Кличка, зазначається в статті. Він каже, що відповів Джуліані, нібито давно знає Кличка і що він користується підтримкою киян.

«Враховуючи складний і непрозорий характер української політики, неясно, чи було втручання Джуліані вирішальною силою, що дозволяє меру зберегти свою посаду. Але зрозуміло, що спроба була», - йдеться в статті.

New York Times наводить хронологію подій. 30 липня Андрієм Богданом була скликана прес-конференція, на якій він звинуватив Кличка в тому, що в Києві процвітає корупція.

На наступний день Кличко розмістив у Facebook фотографії своєї зустрічі з Джуліані, його «старим другом і одним з найавторитетніших мерів у світі».

За словами кількох людей, які чули заяви Кличка на робочих зустрічах і говорили на умовах анонімності, повернувшись до Києва, Кличко повідомив, що його американські союзники допоможуть йому зберегти посаду.

Два дні потому Джуліані говорив про Кличка з Єрмаком в Мадриді. 4 вересня Кабмін України узгодив відставку Кличка з посади голови КМДА. Але 6 вересня Джуліані заявив в Twitter: «Обмеження повноважень мера Києва Кличка було дуже поганим сигналом, особливо на підставі поради від президентського помічника в Україні з репутацією 'рішали'. У США цим колишнім чемпіоном [з боксу Кличко] дуже захоплюються і поважають його».

Твіт з'явився, коли Зеленський намагався стабілізувати свої відносини з Трампом, дізнавшись, що американська військова допомога Києву була припинена з нез'ясовних причин, підкреслюють автори статті.

«Останнім кроком, необхідним для надання звільнення офіційного статусу, був підпис Зеленського на звільнення — здавалося, це була формальність, оскільки саме Зеленський намагався формалізувати це звільнення. Але документ так і не був підписаний», - йдеться в статті.