этот материал доступен на русском

Депутат Василевська-Смаглюк пояснила, навіщо Україні закон про ПВК

15:43, 09 лютого 2020
Політика
1044 0
Легалізація ПВК може піти на користь Україні / Ілюстрація - Фото facebook.com/theministryofdefence.ua

В Україні вже давно існують щонайменше п’ять приватних військово-консалтингових компаній (ПВК), однак вони зареєстровані і платять податки за межами України.

Читайте такожКазарми для російських найманців будували під виглядом піонертабору - ЗМІ

Про це у Facebook повідомила народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк (фракція «Слуга народу»), відповідаючи на критику ініційованого нею проекту Закону про військово-консалтингову діяльність (№3005).

«Погана новина для носіїв зради. Приватні військово-консалтингові компанії вже давно існують на Території України. Наразі їх щонайменше 5, які не приховують свого «профілю» (див. Скріншоти). З тренувальними базами, рекрутинговими центрами, зброєю тощо. Проблема лише в тому, що вони реєструються і податки платять не в Україні, а в Болгарії, Туреччині, Британії», - вказала нардеп.

За її словами, зазначені компанії співпрацюють з такими ж українськими приватними виробниками продукції ВПК, яким нещодавно дозволили напряму, без участі державних посередників постачати свою продукцію на експорт, в т.ч. до країн НАТО.

«І, якщо за експорт зброї валютна виручка вже заходить в Україну, то за військово-консалтингову діяльність - ні. А це сотні мільйонів доларів щорічно, які нині осідають в тих країнах, де «ПВК» вже давно легалізовані», - наголошує парламентар.

Депутат пояснює, що в Росії теж намагались завести ЧВК в правове русло, але країні-агресору це не вигідно. Водночас, в США цей бізнес знаходиться під наглядом влади, суворо в рамках тамтешнього законодавства.

«Штатам дуже не вигідно, коли це легалізовують інші країни. Через конкуренцію і бажання контролювати міжнародний військовий ринок», - зазначила вона.

За словами Василевської-Смаглюк, в Раді минулого скликання також була спроба легалізувати ПВК, однак тоді відповідний законопроект Валерія Карпунцова не знайшов «політичної волі».

«За моєю інформацією - легалізація ПВК тоді могла стати на заваді отриманню Україною військової допомоги США. Маючи депутатський мандат, я вирішила спробувати знов відновити дискусію навколо цієї проблеми. Я доопрацювала законопроєкт Карпунцова. Ми виправили ряд суперечливих норм. Наприклад, прописали, що ПВК може діяти виключно ПОЗА МЕЖАМИ України», - наголосила нардеп.

Раніше заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України генерал-майор Сергій Кривонос запропонував створити в країні приватні військові компанії.

«Приватна військова компанія - це громовідвід, який дозволить допомогти фронтовикам, які не зуміли себе реалізувати, продовжити займатися тим, що вони вміють робити якісно, отримувати за це гроші і визнання держави», - вважає Кривонос.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter