Неділя,
24 вересня 2017
Наші спільноти

Порошенко закликав ВР підтримати оновлений законопроект щодо змін до Конституції в частині правосуддя

Президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду підтримати оновлений законопроект щодо змін до Конституції в частині правосуддя.

REUTERS

Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій та депутатських груп у Верховній Раді президент України повідомив, що вчора до парламенту надійшов новий проект конституційних змін, який відновлює депутатський контроль над Генеральною прокуратурою: «Мною було прийнято рішення відновити парламентський контроль над Генеральною прокуратурою, в проекті повернути право Верховній Раді висловлювати недовіру, яка тягне за собою відставку Генерального прокурора», - сказав президент.

Порошенко: Україна та іноземні партнери домовилися про спільне виробництво озброєння

Порошенко також додав, що «цей законопроект містить норми про ліквідацію суддівської недоторканності, непроходження переатестації суддів тягне за собою автоматичну відставку судді, значно збільшується прозорість в підборі суддівських кадрів та значно підвищується відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень».

При цьому президент наголосив, що проект відповідних конституційних змін готувався довго і ретельно. Його обговорення було глибоким за змістом і широким за охопленням експертів, політиків, громадських діячів, ЗМІ.

Він зазначив, що своє вагоме слово сказала Венеціанська комісія: «Ми дістали дуже схвальний відгук, хоча Венеція не підтримала пропозиції про тотальне звільнення суддів», - зазначив Порошенко та додав, що було знайдено інший спосіб очищення судової системи - через поступове персональне оцінювання кожного судді.

«Таким чином ми робимо усе, щоб забезпечити незалежність судової гілки влади, в першу чергу, від корупції, і друге – від політичного втручання», - зазначив президент.

Він закликав народних депутатів до активізації роботи: «Ми доклали вже чимало зусиль для створення нової правоохоронної системи. Але люди не відчують ефекту нової правоохоронної системи, поки упиратимуться в судову стіну беззаконня, несправедливості та корупції. Відтак, дуже розраховую на вашу підтримку».

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку