Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

Рада провалила законопроект про кримінальну відповідальность для "злодіїв в законі"

Верховна Рада не підтримала в першому читанні проект закону №1188 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності для «злодіїв в законі» та посилення відповідальності за злочини, вчиненні злочинними угрупованнями).

Фото УНІАН
Рада не встановила кримінальну відповідальность для «злодіїв в законі» / УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення рішення проголосували лише 183 народних депутатів при мінімально необхідних 226 (всього в сесійній залі було зареєстровано 316).

Не голосували у повному складі фракції «Опозиційний блок», Радикальної партії, яка блокувала трибуну, група «Воля народу».

З групи «Відродження» «за» проголосував лише один депутат.

Також парламент не підтримав пропозицію про повернення законопроекту на повторне перше читання, таким чином законопроект вважається відхиленим.

У Києві затримали групу кримінальних "авторитетів" на чолі зі "злодієм у законі"

Народний депутат Антон Геращенко (фракція «Народний фронт») на засіданні парламенту зазначив, що в українському законодавстві на сьогодні немає детального визначення поняття «злодій у законі», і в результаті цього такі особи «практично недосяжні для притягнення їх до відповідальності, оскільки, як правило, вони особисто не здійснюють правопорушень, але при цьому керують діяльністю злочинних груп».

За його словами, цим законопроектом вводиться визначення «злодій в законі» за прикладом грузинського законодавства, що дозволить притягувати до кримінальної відповідальності таких осіб. Геращенко зазначив, що переважна більшість так званих «злодіїв в законі» колишнього СРСР перебували в Росії та Грузії, але у зв’язку з тим, що в цих країнах належність до «злодіїв в законі» криміналізовано, більшість із них були змушені втікати і знайшли притулок та кримінальний заробіток в Україні.

Своєю чергою голова Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін констатував, що на сьогодні в Україні загострилася криміногенна ситуація. За його словами, за інформацією СБУ, у даний час на території України перебуває «понад 27 так званих «злодіїв в законі». Він додав, що останнім часом фіксуються спроби «злодіїв у законі» встановити вплив на високорентабельні сфери бізнесу», «яскравим прикладом» кримінальних розбірок є боротьба за кримінальний контроль над незаконним видобутком бурштину на територіях Рівненської, Житомирської та Волинської областей. За словами Кожем’якіна, на сьогодні законодавство України не дозволяє повною мірою боротися зі «злодіями в законі», оскільки не введено кримінальну відповідальність за цей статус, а таких осіб можна лише депортувати.

Законопроектом пропонувалося доповнити частину 3 статті 27 (Види співучасників) Кримінального кодексу України положенням, що до числа організаторів також відносяться особи, які причетні до створення, керування та фінансування злочинного угрупування (організованої групи, злочинної організації або злочинного співтовариства), а також особи, які мають статус «злодія в законі».

Крім того, пропонувалися внести зміни до статті 67 (Обставини, які обтяжують покарання) КК України, якими доповнювався перелік обставин, що обтяжують покарання, зокрема, вчинення злочину організованою групою, злочинною організацією, злочинним співтовариством (частина третя, четверта або п’ята статті 28). Крім цього, цю статтю пропонувалося доповнити новим пунктом, в якому додатково надається перелік обставин, що обтяжують покарання, а саме - вчинення злочину особою, яка є організатором («злодієм в законі») або іншою керівною особою відповідно до ієрархії злочинного угруповання.

Змінами до статті 140 (Виправні колонії максимального рівня безпеки) Кримінально-виконавчого кодексу України передбачалося обов’язкове утримання у приміщеннях камерного типу організаторів злочинного співтовариства та «злодіїв у законі», а також осіб, які раніше були засуджені за створення злочинного співтовариства або участь в злочинній організації.

«Таким чином, буде забезпечуватися ізоляція вказаних злочинців від решти ув’язнених, оскільки спільне утримання «злодіїв у законі» з іншими засудженими дозволяє їм встановлювати свої порядки, вербувати на свою сторону засуджених, тероризувати інших ув’язнених, які почали виправлятися, а також здійснювати тиск на адміністрацію колонії шляхом організації актів непокори і бунтів», - зазначено у пояснювальній записці до законопроекту.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку