Україна може бути єдиною в світі, чия територія окупована з цілим корінним народом - експерт

12:21, 09 серпня 2016
1282 0

Член постійного форуму ООН з питань корінних народів Олівер Лооде заявляє, що Російська Федерація демонстративно нехтує правами людини в окупованому Криму.

REUTERS

Як передає кореспондент УНІАН, про це Лооде сказав під час засідання круглого столу "Про корінні народи України".

"Я думаю, перше, і найголовніше очікування з боку міжнародного співтовариства, а також це включає систему ООН, що Україна інтегрує в недалекому майбутньому принципи декларації ООН з прав корінних народів у своє національне законодавство", - сказав він.

Читайте такожУкраїна закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Росію, щоб зупинити її агресію проти держав-сусідів

При цьому Лооде висловив думку, що Україна може бути єдиною державою в світі, чиї землі і території, на яких проживають корінні народи, перебувають під військовою окупацією іноземної держави.

"І факт, що це держава також є другою найбільшою ядерною країною в світі і постійним членом Ради безпеки ООН, не спрощує ситуацію для України. І це означає, що принаймні в короткостроковій перспективі Україна не може взяти відповідальність за те, як права людини і корінних народів у реальності реалізуються на традиційних землях цих народів", - заявив член постійного форуму ООН.

Він сказав, що таку відповідальність має нести Російська Федерація як країна-окупант.

"І також нам зрозуміло, що цей окупант демонстративно відмовляється від цієї відповідальності. Росія показує повне нехтування правами людини", - підкреслив Лооде.

Він вважає, що реалізація прав людини в Криму є унікальним викликом для України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter