Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

Юрій Луценко в УНІАН оголосив початок громадянського руху Народна самооборона

Радник Президента заявляє, що що цей проект не є політичним. Він підкреслює, що “громадяни мають взяти в кулак всю повноту влади” і протистояти “безпрєдєлу влади” і “поверненню кучмізму”...

Радник Президента України, колишній міністр внутрішніх справ Юрій ЛУЦЕНКО оголосив про створення Громадянського руху Народної самооборони, яке він ініціює.

Про це Ю.ЛУЦЕНКО заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Ю.ЛУЦЕНКО підкреслив, що цей проект не є політичним. “Я не планую очолити жодну політичну партію!”, - наголосив він.

Ю.ЛУЦЕНКО підкреслив, що сьогодні “громадяни мають взяти в кулак всю повноту влади” і це буде відповіддю “безпредєлу влади” і “поверненню кучмізму”.

Свою позицію Ю.ЛУЦЕНКО пояснив тим, що аналіз сьогоднішньої ситуації в Україні дає “невтішний” прогноз щодо її розвитку. “Доконаним фактом є остаточний реванш кучмістів у центральній виконавчій владі в Україні”, - заявив він.

Крім того, за його словами, парламент, в якому “на основі зради” була створена антикризова коаліція, “перетворився на біржову площадку міжкланових торгів, які не мають нічого спільного з інтересами виборців”.

При цьому, наголосив Ю.ЛУЦЕНКО, політреформа не передбачає жодних механізмів стримування узурпації влади в Україні. “Від того, що узурпатор є колективний – антикризова коаліція – суть не змінюється, і вона, нажаль, знову антинародна”, - наголосив Ю.ЛУЦЕНКО.

Прикладом “яскравого тоталітаризму” Ю.ЛУЦЕНКО назвав “розправу над інакомислячими міністрами”, призначеними до уряду за квотою Президента або за домовленостями з ним.

“Іншим прикладом узурпації влади, яка межує з державним переворотом, є призначення кадрів МВС без узгодження з Головнокомандуючим, яким є Президент України”, - підкреслив екс-міністр.

План команди Віктора ЯНУКОВИЧА, - заявив Ю.ЛУЦЕНКО, - полягає “в демонстративній, з плювками в обличчя людей, реставрації неокучмістської, по суті, України взірця 1999 або 2000 року”.

В цьому контексті Ю.ЛУЦЕНКО заявив, що єдиною силою, яка може протистояти цьому реваншеві, це – український народ. “Можна повернути і постаратися зам’яти десятки звинувачень у кримінальних справах пана ЩЕРБАНЯ, можна зробити пана ШУФРИЧА міністром, можна спробувати повернути пана КІВАЛОВА-“підрахуя” в ЦВК, але не можна звернути і повернути назад в стійло український народ, бо він не той, який був ні в 1999-му, ні навіть у жовтні 2004-го року”, - заявив Ю.ЛУЦЕНКО, додавши, що народ “не хоче знову стати козлами у новоявлених паханів”.

“Ми не можемо сподіватися на допомогу жодної владної інституції. Моя ціль – прискорити процес самоусвідомлення громадянських позицій українських людей. Я, Юрій ЛУЦЕНКО, буду займатися активною опозиційною політичною діяльністю... Я сьогодні не змінився і не буду мовчки спостерігати за реваншем, черговим етапом якого з початку наступного року однозначно стане безпрєдєл”, - заявив Ю.ЛУЦЕНКО.

За його словами, громадяни “мусять гуртуватися і самооборонятися від такої влади”.

Ю.ЛУЦЕНКО підкреслив безпартійність свого Громадянського руху. Він зазначив, що починаючи з 20-х чисел січня планує провести в кожній області зібрання активістів, щоб вони організаційно оформилися в Громадянський мирний рух Народної самооборони: “Це моє завдання на перший, і очевидно, другий квартал наступного року”, - сказав Ю.ЛУЦЕНКО. Він зазначив, що список ініціативної групи його руху відкритий, і він хотів би бачити в ньому відомих і шанованих політиків, а також громадянських активістів.

“Я готовий ризикнути разом з нашими людьми, для яких свобода дорожча, ніж “крайня хата”. Я не хочу сидіти в “крайніх хатах”, і хто готовий бути зі мною – я кличу їх”, - заявив Ю.ЛУЦЕНКО.

Він підкреслив, що ідея Громадянського руху вийшла з розуміння того, що помаранчево-синє протистояння вичерпало себе, що воно завело в безвихідь і політику і розвиток країни.

Основним об’єднуючим фактором, на переконання Ю.ЛУЦЕНКА, є верховенство закону і справедливості, “і саме звідси ми робимо громадянський рух”, - зазначив він, додавши: “Тому мій проект не є партією. Немає, нажаль, сьогодні жодної політичної партії в країні, яка може претендувати на таку інтегральну роль”.

Він також повідомив про існування "кола щонайменше з 10 осіб", які достатньо добре відомі всій Україні, і які дали добро бути членами ініціативної групи зі створення його Громадянського руху Народної самооборони. "Мова йде і про політиків, і про громадських діячів, і про людей, які є знаменитими своїми персональними досягненнями", - сказав Ю.ЛУЦЕНКО. При цьому він висловив сподівання, що кілька сотень таких людей приєднаються до його руху і в регіонах. Прізвища цих людей стануть відомими наприкінці січня - під час першої робочої поїздки ініціативної групи, - пообіцяв Ю.ЛУЦЕНКО.

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку