Коаліція ВР: в Україні утверджується торжество європейських цінностей

00:04, 15 вересня 2010
Політика
1929 0

Парламентська коаліція запевняє представників Європейської народної партії, що в Україні послідовно утверджується торжество європейських цінностей.

Про це йдеться у переданому УНІАН зверненні коаліції депутатських фракцій «Стабільність і реформи» у Верховній Раді України шостого скликання до Європейської народної партії з приводу резолюції Політичної асамблеї ЄНП, в якій висловлюється стурбованість згортанням свободи слова в Україні та засуджується втручання держави Україна у внутрішні справи партії «Батьківщина».

У зверненні зазначається, зокрема, що коаліція у ВР «з великою повагою та приязню ставиться до Європейської народної партії, яка є однією з провідних та найбільш впливових політичних сил у Європейському співтоваристві». «Ми сповідуємо близькі світоглядні принципи, що ґрунтуються на засадах демократії, всебічного дотримання прав і свобод людини та громадянина», - йдеться у зверненні коаліції.

З огляду на це коаліціянти зазначають, що були «дуже стурбовані резолюцією щодо ситуації в Україні, яка була ухвалена на засіданні політичної асамблеї ЄНП».

«Ми хочемо запевнити, що факти, викладені у згаданій резолюції, об`єктивно не відображають суспільно-політичні реалії і процеси, які мають сьогодні місце в Україні», - заявляють представники більшості українського парламенту.

На їхню думку, в резолюції ЄНП «відображена дещо однобока точка зору на ситуацію». «Цю точку зору активно пропагує певна частина опозиційних сил України. Водночас, в Україні як у демократичній країні, існує багато політичних сил, у тому числі й опозиційних, які мають іншу точку зору щодо політичних процесів, які нині відбуваються», – зауважили коаліціянти.

Також вони нагадали європейським політикам, що «саме в різноманітності поглядів полягають одні з фундаментальних принципів демократії – толерантність і плюралізм думок».

Коаліція ВР запевнила “європейських колег”, що «Україна послідовно рухається до стратегічної мети», проголошеної зі здобуттям незалежності, – побудова демократичної, правової європейської держави.

«Ми як парламентська більшість, що послідовно виступає за торжество європейських цінностей в Україні та підтримує європейську інтеграцію нашої країни, завжди готові ознайомити наших європейських колег із нашою точкою зору і навести відповідні переконливі аргументи», - заявляють депутати від більшості.

Як повідомляв УНІАН, 13 вересня Європейська народна партія схвалила резолюцію своєї Політичної асамблеї, де висловила стурбованість згортанням свободи слова в Україні та засудила втручання держави Україна у внутрішні справи партії «Батьківщина».

Партія регіонів через свою прес-службу заявила, що резолюція ЄНП була написана у київському штабі Юлії ТИМОШЕНКО.

Водночас речник ЄНП Костас САСМАТОГЛУ пояснив, що цією резолюцією партія хотіла нагадати Президенту України В.ЯНУКОВИЧУ про важливість дотримання демократичних норм на шляху євроінтеграції України.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter