/ Фото УНІАН

До парламенту пройшли б шість партій, серед яких немає Комуністичної партії України та Партії регіонів, якби вибори відбулись наприкінці серпня.

Про це свідчать передані УНІАН результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Відео дня

Читайте такожЦВК зареєструвала першого кандидата в депутати

Якби парламентські вибори відбулися наприкінці серпня, а ті, хто не визначився за кого голосувати, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б 58% виборців, і подані голоси розподілилися б таким чином:

37,1% проголосували б за Блок Петра Порошенка (Луценко, Кличко, Богомолець);

13,1% – за Радикальну партію Олега Ляшка;

9,7% – за партію «Громадянська позиція» (Гриценко);

7,8% – за партію «Сильна Україна» (Тігіпко);

6,4% – за партію «Патріоти України» (Яценюк, Турчинов);

6,1% – за Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (Тимошенко).

Менше 5% набирають: Комуністична партія України (Симоненко) - 4,6%; Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (Тягнибок) - 4,4%; Партія регіонів (Єфремов) - 3,8%; партія «Самопоміч» (Садовий) - 2,9%; партія «Правий сектор» (Ярош) - 1,8%; усі інші партії - 2,3%.

З 23 серпня по 2 вересня 2014 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів на замовлення клієнта всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2040 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (за виключенням АР Крим і Луганської області) за стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому етапі, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Читайте такожПід Верховною Радою проходять акції за чесні вибори і люстрацію

У Луганській області через воєнні дії виявилося неможливим проводити опитування. Інтерв’ю, які мали проводитися в Луганській області, були проведені в Донецькій області.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.