П'ятниця,
24 лютого 2017

Наші спільноти

МЗС закликає Росію зупинити кампанію з усиновлення кримських сиріт іноземцями

Міністерство закордонних справ України закликає російську сторону виконувати свої міжнародно-правові зобов'язання.

МЗС звернувся до Росії з закликом не порушувати права дітей
МЗС звернувся до Росії з закликом не порушувати права дітей / Wikipedia

Міністерство закордонних справ України закликає російську сторону прийняти відповідно до своїх міжнародно-правовими зобов'язаннями всі необхідні заходи з метою недопущення протиправного усиновлення громадян України іноземцями та їх подальшого незаконного переміщення з території України.

Про це йдеться у переданому УНІАН коментарі прес-секретаря МЗС України Євгена Перебийноса щодо протиправного усиновлення дітей - громадян України на території Автономної Республіки Крим.

Як зазначили у Департаменті політики та комунікацій Міністерства закордонних справ України, за наявною інформацією, на даний час в АР Крим під егідою російських громадських організацій реалізується програма «поїзд надії - Крим», метою якого є усиновлення громадянами Російської Федерації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України і проживають на території автономії.

Кримчанам розповіли, як не брати участь в російському "переписі"«Стаття 21 Конвенції ООН про права дитини передбачає, що держави-сторони, які визнають чи дозволяють існування системи усиновлення, забезпечують, щоб усиновлення дитини здійснювалося виключно з дозволу компетентного органу», - відзначили в МЗС.

В МЗС нагадали, що «у відповідності з вимогами ст.283 Сімейного кодексу України, усиновлення іноземними громадянами дітей громадян України повинно відбуватися за згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей (в Україні таким органом є Міністерство соціальної політики)».

У Горлівці бойовики захопили дітей, щоб показати "перше вересня" для російського ТБУкраїнська сторона змушена заявити рішучий і категоричний протест у зв'язку із зазначеними діями щодо зазначених категорій дітей - громадян України, які здійснюються з порушенням міжнародного права і чинного законодавства України, без дотримання передбачених ним процедур у цій сфері, а також зазначає, що таке усиновлення є незаконною і, відповідно, не буде мати юридичної сили.

Нагадаємо, останні півроку на окупованих територіях України постійно практикуються викрадення і вивезення в Росію як дорослих громадян України, так і дітей. Так, у Криму були викрадені і вивезені в Росію четверо українців, звинувачених пізніше в причетності до тероризму.

На Донбасі була викрадена і вивезена в Росію українська льотчиця Надія Савченко.

Також бойовики здійснили кілька спроб масового викрадення дітей на Донбасі, проте завдяки міжнародного скандалу їх вдалося звільнити.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку