В "Слузі народу" пояснили, навіщо потрібне опитування 25 жовтня / фото УНІАН

Партія "Слуга народу" відповіла на основні питання щодо анонсованого президентом України Володимиром Зеленським всеукраїнського опитування 25 жовтня. 

Як повідомила прес-служба політсили в своєму Telegram-каналі, захід фінансуватиме сама партія. Там стверджують, що опитування не є агітацією і повністю відповідає українському законодавству. 

Читайте також"Слуги" їдуть в зону ООС: нардеп розповіла про мету дводенного візиту

5 запитань від Президента України – хто фінансуватиме це дослідження?  Відповідаємо офіційно: політична партія «Слуга Народу». Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Вищої ради партії 20 жовтня.  Чи це законно? Так. «Слуга Народу» не буде проводити дослідження власними силами, а укладе договір із компанією, що проводить соціологічні опитування. Громадяни, які будуть проводити дослідження, перебуватимуть за межами виборчих дільниць. Фактично це загальноприйнятий в світі формат екзит-полу", - йдеться в повідомленні. 

У "Слузі народу" наголосили, що опитування в цьому форматі проводитимуть 25 жовтня також і на замовлення інших політичних сил. 

"Чи не буде це агітацією? Ні. Під час дослідження не буде використано партійної символіки, не буде жодного заклику голосувати за «Слугу Народу» або ж за окремих кандидатів на виборах. Члени партії, кандидати в депутати місцевих рад від партії та їхні представники не будуть задіяні для проведення опитування і спілкування безпосередньо із громадянами в день проведення виборів.  Навіщо ми це робимо? Бо проведення такого опитування є одним із пунктів передвиборчої програми партії щодо розвитку прямої демократії та народовладдя в Україні. У такий спосіб ми хотіли б започаткувати традицію, відпрацювати механізм, за яким влада матиме можливість чути думку народу постійно і регулярно. А народ, у свою чергу, отримає можливість донести до влади свою думку", - пояснили в "СН".

Також підкреслюється, що усі витрати, пов’язані з опитуванням, буде відображено в звіті партії, який подається в НАЗК. "Мова не йде про гроші платників податків, оскільки у 2020 році партія «Слуга Народу» відмовилася від державного фінансування та передала ці кошти на боротьбу з COVID-19", - уточнили в партії. 

Всеукраїнське опитування в день виборів 25 жовтня 2020 року: 5 питань від Зеленського

  • Всеукраїнське опитування анонсував президент Володимир Зеленський. Опитувати громадян збираються у день місцевих виборів 25 жовтня.

Перше питання - про покарання для корупціонерів

  • За словами Зеленського, українці повинні дати відповідь на запитання, чи треба карати засуджених за корупцію в особливо великих масштабах довічним ув’язненням.

Донбас

  • Другим питання в опитуванні стане майбутнє Сходу. Президента цікавить думка громадськості щодо створення на Донбасі вільної економічної зони.
  • Позицію Зеленського вже підтримав глава української делегації у ТКГ Леонід Кравчук, вважаючи, що вільна зона – це шлях до припинення війни.
  • 16 жовтня президент Володимир Зеленський озвучив три останні питання всеукраїнського опитування, яке він раніше анонсував на 25 жовтня - день місцевих виборів в Україні. Вони стосуються кількісного складу парламенту, легалізації медичного канабісу та виконання Будапештського меморандуму.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram