У Зеленського наголосили, що застосування медичної марихуани у державах, які це вже дозволили, демонструє її ефективність / фото pixabay.com

Офіс президента вважає несправедливим, щоб питання легалізації медичного канабісу в Україні вирішували лише політики.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Офісу президента.

Зокрема, у відомстві підкреслили, що без чітко висловленої думки народу з цього приводу відповідна дискусія може тривати ще багато років, не виходячи на рівень ухвалення рішень.

Відео дня

Саме тому президент Володимир Зеленський запропонував таке четверте питання для загальнонаціонального опитування 25 жовтня: «Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях - для зменшення болю у важких хворих?».

В ОП підкреслили, що йдеться тільки про препарати медичного характеру, які необхідні людям, що переживають важкий системний біль, вкрай тривожні та депресивні стани, посттравматичний стресовий розлад, зокрема й після фронту.

В коментарі вказується, що у 2010-х роках в багатьох цивілізованих країнах була суттєво переглянута державна політика щодо канабісу, зокрема його медичної форми.

«У результаті станом на сьогодні лікувальні препарати на основі канабісу доступні в таких країнах, як Канада або Австралія, Сполучені Штати або Польща, Нова Зеландія або Литва. Українці на території цих і десятків інших держав уже зараз можуть скористатися принципом «канабіс – це ліки», але на території нашої країни це повністю нелегально», - зауважили в ОП.

Проте, наголосили в Офісі президента, суспільна дискусія щодо канабісу відбувається і в Україні.

«Світ змінюється, і нам потрібно своєчасно робити висновки та вносити зміни у наш соціальний договір», - йдеться в коментарі.

Водночас в Офісі президента констатували, що політичних суперечок, телеефірів та публікацій з цієї теми щороку стає дедалі більше, були й намагання зареєструвати відповідні законопроекти у Верховній Раді, які могли б поширити в Україні практику використання медичних препаратів на основі канабісу. Аргументи прибічників цієї ідеї відомі: коноплі без наркотичного ефекту можуть використовуватися як ефективне та легке знеболювальне, що особливо важливо для людей з онкологічними захворюваннями, які, поки канабіс залишається нелегальним, змушені рятуватися за допомогою набагато важчих та небезпечніших за наслідками для організму препаратів.

Також, у Зеленського наголосили, що застосування медичної марихуани у державах, які це вже дозволили, демонструє її ефективність при депресіях, посттравматичному стресовому розладі, що є важливим для військовослужбовців, які повертаються додому з війни. Активно використовується група препаратів і при низці інших тяжких станів і захворювань. «За попередніми підрахунками, не менше двох мільйонів українців потребують саме таких препаратів. Якщо, зрозуміло, ми хочемо дбати про належну якість їхнього життя», - додали в ОП.

Крім того, заявили в Офісі президента, аргументи опонентів цієї ідеї також відомі. Вони наголошують на тому, що під виглядом медичних препаратів можуть розповсюджуватися і наркотичні речовини, але ефективною є та держава, яка нівелює ризики та використовує з користю для народу усі можливості, які існують.

Офіс президента вважає несправедливим залишати вирішення цього питання тільки політикам.

Опитування від Зеленського: що відомо

  • 12 жовтня Зеленський заявив, що у день проведення місцевих виборів 25 жовтня українцям буде поставлено п'ять суспільно важливих питань.
  • Це загальнонаціональне опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, наголосили в Офісі президента.
  • 14 жовтня Зеленський назвав перше запитання із всеукраїнського опитування: «Чи потрібно запровадити довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах?».
  • 15 жовтня він заявив, що друге запитання стосуватиметься можливості створення на Донбасі вільної економічної зони.
  • Сьогодні, 16 жовтня, Зеленський озвучив три фінальних запитання: «Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300?»; «Чи підтримуєш ти легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих?»; «Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?».