КСУ скасувала норму про е-декларування / фото УНІАН, Інна Соколовська

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначає, що сьогодні має відбутися фінальне засідання робочої групи щодо розв'язання питання з електронним декларуванням.

Читайте такожВР вже цього тижня може ухвалити законопроект про е-декларування – Разумков

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав у коментарі журналістам.

На запитання щодо відновлення е-декларування, Арахамія повідомив: "Зараз у нас робоча група фінальна, засідання. І ми будемо розуміти, що є цим компромісом, який мають підтримати всі фракції".

За його словами, 4 фракції, включно зі "Слугою народу", підтримують "жорстке покарання".

"Але є у фракціях і в інших питання - вони не підтримують. І ми не можемо прийняти закон. Тому що до нового року це конче необхідно прийняти в цілому. І якщо ми з ними зайдемо в процес: перше, друге читання, правки і таке інше - ми не приймемо взагалі. Якщо ми не приймемо цей закон взагалі, у 2020 році більше ніж мільйон людей можуть не декларуватися. Це буде зрада національного масштабу, нам не треба цього", - наголосив Арахамія.

Так, за його словами, депутати зараз рухаються "шляхом компромісів", що є "вимушеним кроком".

Стосовно декларування суддями Арахамія зауважив, що в цьому питанні запропоновано було спецпроцедуру.

Конституційна криза в Україні

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
  • 29 жовтня президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний проект закону "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" (№ 4288), яким пропонується припинити повноваження суддів КС. У законопроекті йдеться, зокрема, що рішення КС від 27 жовтня є "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного суду України в умовах реального конфлікту інтересів".
  • Голова КС Олександр Тупицький заявив, що пропозиції президента прямо суперечать Конституції.
  • 2 листопада у Верховній Раді було зареєстровано законопроект, яким пропонується відновити норми про е-декларування, скасовані Конституційним судом. Авторами проекту закону "Про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України" (№4304) є голова ВР Дмитро Разумков і члени різних фракцій парламенту, зокрема "Євросолідарності", "Голосу" та "Слуги народу".
  • 16 листопада голова ВР Дмитро Разумков заявив, що законопроект №4304 був розроблений та підтриманий майже всіма політичними силами у парламенті. Також він закликав створити робочу групу, яка почала б напрацьовувати законодавчі ініціативи щодо виходу держави з конституційної кризи.
  • 18 листопада заступник голови Верховної Ради Олена Кондратюк підписала розпорядження про створення робочої групи з питань законодавчого забезпечення ефективної діяльності у сфері запобігання корупції та удосконалення законодавчого регулювання окремих аспектів роботи КС.
  • Група до 1 грудня мала розробити узгоджені законопроекти щодо внесення змін до Кримінального кодексу, законів "Про запобігання корупції" та "Про Конституційний суд України", які обумовлені рішенням КС.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram