Віктор Ляшко - новий міністр охорони здоров’я України / фото УНІАН

Верховна Рада сьогодні, 20 травня, призначила Віктора Ляшка міністром охорони здоров’я України. Напередодні його кандидатуру на посаду очільника МОЗу вніс до парламенту прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Хто такий Віктор Ляшко: біографія очільника МОЗу

Віктор Ляшко народився 1980 року в с. Осова Дубровицького району Рівненської області.

Читайте такожРада призначила Ляшка міністром охорони здоров'я УкраїниНавчався у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця, який закінчив у 2003 році. У 2015 році здобув кваліфікацію магістра державного управління у сфері охорони здоров’я, заочно закінчивши Національну академію державного управління при президентові України.

Відео дня

Уже майже 20 років Ляшко працює у медичній сфері.

Так, із 2003 і впродовж 7 років працював у обласній санітарно-епідеміологічній службі Київської області. З 2010 по 2013 пройшов кар’єру з головного спеціаліста МОЗ України до директора департаменту Державної санітарно-епідеміологічної служби. З 2013 року по лютий 2014-го очолював Київський лабораторний центр Держсанепідслужби.

У 2014 році й до 2018 року Ляшко очолював громадську організацію "Інфекційний контроль в Україні". З 2015 року по лютий 2018 року був консультантом з питань громадського здоров’я Проекту USAID "Реформа ВІЛ-послуг в дії".

У 2018 році він повернувся на державну службу та до липня 2019 року працював на посаді першого заступника генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ.

У грудні 2019 року Ляшка призначили заступником міністра охорони здоров’я. Згодом отримав паралельну посаду головного санітарно-епідеміологічного лікаря України.

18 травня 2021 року Верховна Рада звільнила Максима Степанова з посади міністра охорони здоров’я України, після чого Ляшко став головним претендентом у керівники МОЗу.

Ляшко, коронавірус та карантин

Із початком пандемії коронавірусу в Україні відновили посаду головного санітарного лікаря, яку було ліквідовано у 2017 році. У лютому 2020 року її отримав Віктор Ляшко, який повинен був посилити боротьбу з COVID-19.

Як головний санітарний лікар він проводив брифінги щодо ситуації із коронавірусом в Україні, перевіряв готовність лікарень до прийому пацієнтів та впроваджував протиепідемічні заходи.

Що відомо про нового керівника МОЗ Віктора Ляшка/ фото УНІАН

А в червні 2020 року Ляшко став фігурантом "карантинного" скандалу за участю президента Володимира Зеленського. 3 червня президент під час візиту до Хмельницького відвідав одну з місцевих кав’ярень. На той час діяли обмеження, згідно з якими клієнти могли сидіти тільки за столиками на літньому майданчику, проте Зеленський та його супутники пили каву всередині приміщення. Головний санітарний лікар Ляшко перебував у хмельницькому кафе разом із президентом, хоч і не сидів за одним столиком.

Адміністративні протоколи про порушення тоді було складено на Володимира Зеленського, Віктора Ляшка, голову ОП Андрія Єрмака, його першого заступника Сергія Трофімова, голову Хмельницької ОДА Дмитра Габінета, мера міста Олександра Сімчишина та господаря закладу.

Коментуючи цю ситуацію, Ляшко сказав, що порушень карантинних норм не було, оскільки то була інспекція щодо того, яким чином надалі будуть функціонувати заклади харчування.

Обіцянка Ляшка - кандидата в міністри

Перед призначенням на посаду на засіданні парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Віктор Ляшко дав обіцянку щодо вакцинації українців від коронавірусу. Колишнього очільника МОЗу Максима Степанова, як відомо, часто критикували за повільні темпи вакцинації від COVID-19.

Ляшко, зокрема, пообіцяв, що провакцинує в літній період 5 мільйонів українців, тобто буде проведено 10 мільйонів щеплень.

Вас також може зацікавити: