У будинку екс-міністра побували слідчі ДБР / facebook.com/volodymyr.omelyan

Обшук в будинку колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна пройшов в рамках розслідування вбивства журналіста Василя Сергієнка.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Державного бюро розслідувань.

"Обшуки проведені у ході досудового розслідування кримінального провадження за фактом вчинення злочинною організацією викрадення 04.04.2014 у м. Корсунь-Шевченківський та умисного вбивства журналіста Василя Сергієнка по місцях проживання одного з народних депутатів України минулих скликань, члена Партії регіонів", - зазначили в ДБР.

Відео дня

Як повідомляв УНІАН, вранці сьогодні, 12 червня, Омелян заявив, що Державне бюро розслідувань проводить обшук у його будинку.

"6:30 ранку. Усі сплять, діти, дружина, мама. Вривається ДБР з обшуком. Начебто рішення суду щодо колишніх власників будинку, де ми зараз мешкаємо", - написав екс-чиновник у Facebook.

Читайте такожОмелян пояснив свої мрії про Hyperloop: хотів, аби українці повірили в себе

Довідка. 4 квітня 2014 року у місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області за вказівкою жителя Києва дві групи чоловіків викрали та у подальшому вбили журналіста Сергієнка, а його тіло закопали в лісі.

В організації викрадення, катуванні та вбивстві Сергієнка обвинувачують Вадима Мельника, Володимира Воронкова, Віктора Горбенка, Валентина Завражина, Максима Русіна і Романа Недибалюка, яких затримали впродовж 2015-2017 років.

Їм інкримінують ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 146 (організація незаконного позбавлення волі або викрадення людини, вчиненого групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 п. п. 3, 11, 12 ч. 2 ст. 115 (організація вчинення умисного вбивства, тобто умисного протиправного заподіяння смерті людині, вчиненого на замовлення за попередньою змовою організованою групою), ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 194 (організація умисного знищення майна шляхом підпалу, вчиненого організованою групою), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією та участь у ній) Кримінального кодексу України.

Читайте такожОмелян розповів, скільки років і грошей потрібно на ремонт усіх доріг в Україні

У липні 2018 року Печерський райсуд Києва відхилив клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Завражина, який раніше вийшов з СІЗО під заставу.

У червні 2019 року Городищенський райсуд Черкаської області відпустив під домашній арешт Горбенка та Недибалюка.

23 серпня суд відпустив із СІЗО під домашній арешт Мельника. 14 листопада 2019 року Кропивницький апеляційний суд задовольнив апеляцію прокурора і повернув Мельника під варту. 9 січня 2020 року суд відпустив Мельника під домашній арешт.