У МЗС прокоментували заяви австрійської сторони / фото УНІАН

В Міністерстві закордонних справ України розчаровані, що міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг виступив проти майбутнього членства України в Європейському Союзі.

Про це йдеться у коментарі речника МЗС Олега Ніколенка, який є у розпорядженні УНІАН.

"Розчаровані висловлюваннями федерального міністра закордонних справ Австрії про європейське майбутнє України. Вважаємо їх стратегічно недалекоглядними та такими, що не відповідають інтересам об’єднаної Європи. Такі висловлювання також ігнорують той факт, що переважна більшість населення країн-засновників ЄС підтримує членство України", - заявив Ніколенко.

Відео дня

Як повідомив речник, глава МЗС України Дмитро Кулеба вже відзначав, що український народ платить занадто високу ціну за помилки багатьох європейських урядів.

"Їхнє необ’єктивне сприйняття реальності вже призвело до політичного та економічного послаблення Європи, надало можливість Росії підривати стабільність в ЄС та втілювати гібридну агресію проти європейських країн", - зазначив Ніколенко.

"Схоже, нинішньої війни, жертв та руйнувань їм замало. Продовжувати під різними приводами відкладати в часі членство України в ЄС або шукати йому альтернативу означає потурати агресивним планам Путіна та гальмувати зміцнення Євросоюзу шляхом долучення можливостей України", - наголосив Ніколенко.

Він зазначив, що Україна має всі підстави вимагати об'єктивного визнання її заслуг та стратегічної ролі для ЄС.

"Завдяки незламній волі та сміливості президента України та українського народу Європа може сьогодні жити в мирі. Без перебільшень наша держава стала форпостом захисту безпеки ЄС, європейської свободи та європейських цінностей", - заявив Ніколенко.

Як відомо, Шалленберг наголосив, що Україна не повинна у червні отримати статус кандидата на вступ до Євросоюзу.

Як повідомляв УНІАН, Україна передала інституціям Євросоюзу першу частину опитувальника з метою отримання статусу кандидата на вступ до ЄС.

Перша частина опитувальника містить політичні та економічні критерії, за якими оцінюватиметься готовність України отримати статус кандидата на членство.

Друга його частина охоплюватиме оцінку відповідності українського законодавства актам права ЄС.

За словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, українська влада розраховує у червні отримати статус кандидата на вступ до Євросоюзу.