ВР має бути готовою запровадити надзвичайний стан на кордоні / фото УНІАН, Андрій Марієнко

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський просить Верховну Раду бути готовою запровадити надзвичайний стан в областях на кордоні з Білоруссю через імовірний наплив нелегальних мігрантів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Монастирський сказав під час виступу у Верховній Раді на Годині запитань до уряду.

"Оцінка всього комплексу ризиків та загроз міграційної кризи спонукає до висновку: у разі необхідності Верховній Раді України потрібно бути готовою розглянути питання про запровадження надзвичайного стану в прикордонних областях або в прикордонних районах у відповідних прикордонних областях", - сказав Монастирський.

Відео дня

Читайте такожМіграційна криза в Білорусі створена штучно, нею керують спецслужби Росії - Монастирський

Водночас, глава МВС зазначив, що наразі поки що такої потреби немає, адже ситуація на кордоні з Білоруссю сьогодні контрольована і стабільна.

"Ситуація на кордоні з Республікою Білорусь, протяжність з якої 1 тис. 84 км, сьогодні контрольована та стабільна. Наше ключове завдання - стримати і зупинити можливий масовий потік нелегальних мігрантів, не дати їм потрапити на територію України", - сказав урядовець.

Він додав, що в координації з українськими розвідувальними органами вже було прораховано можливі напрямки прориву кордону мігрантами, відпрацьовано найвірогідніші сценарії дій мігрантів та сплановано застосування сил та засобів.

Як повідомляв УНІАН, з кінця травня Білорусь сприяє нелегальному проникненню мігрантів до Євросоюзу через свою територію. Так Мінськ відреагував на посилення західних санкцій щодо Білорусі. В ЄС такий крок назвали "гібридною атакою" Білорусі. Євросоюз готує п'ятий пакет санкцій щодо режиму Олександра Лукашенка через використання ним мігрантів як інструменту проти країн блоку.

Особливо напружена ситуація на польсько-білоруському кордоні спостерігається в останні тижні.

Україна посилила охорону державного кордону у зв'язку з цією ситуацією. Крім того, голова МВС Денис Монастирський заявив, що в прикордонних областях України можуть запровадити надзвичайний стан у разі загострення ситуації на кордоні з Білоруссю.

Вас також можуть зацікавити новини