Сьогодні Україна відзначає День пам'яті жертв геноциду кримських татар / фото УНІАН

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону «Про корінні народи України» (№ 5506).

Про це повідомили в прес-службі глави держави.

«Цей документ визначає права корінних народів України та особливості їхньої реалізації задля сприяння консолідації та розвитку української нації, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності таких народів», - йдеться у повідомленні.

Читайте такожУ столиці відкрили інсталяцію "Світанок" як нагадування про депортацію кримчан (відео)

Окупація Криму та День пам'яті жертв геноциду кримських татар

  • Росія окупувала український Крим, ввівши на півострів своїх військових й організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловились за приєднання Криму до РФ.
  • 20 лютого 2014 року Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму.
  • 18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя. Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії.
  • 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримських татар, а також як День боротьби за права кримськотатарського народу.
  • Саме цього дня 1944 року розпочалася операція з депортації кримськотатарського народу сталінським режимом. За даними Українського інституту національної пам'яті, у травні-червні 1944 року з Криму у спецпоселення і табори депортували 200 тисяч кримських татар. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинули понад 30 тис. кримських татар.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram