Володимир Зеленський / фото REUTERS

Президент України Володимир Зеленський продовжує лідирувати в президентському рейтингу при всеукраїнському опитуванні громадської думки, але спостерігається тенденція до зниження рівня його підтримки.

Про це свідчать дані телефонного опитування, проведеного 15-18 жовтня 2021 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Зокрема, на виборах президента у першому турі відносно найбільшу підтримку має Володимир Зеленський: чинний глава держави отримав би 19,1% серед усіх респондентів і 24,7% серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором. На другому місці – лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко, за якого проголосували б 12,1% серед усіх респондентів і 15,6% серед тих, хто визначився з вибором. На третьому місці – лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко з показниками, відповідно, 9,4% і 12,2%. Далі йдуть співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Бойко (7,3% і 9,4%), лідер партії "Сила і честь" Ігор Смешко (6% і 7,8%) та колишній голова Верховної Ради Дмитро Разумков (5,5% і 7,1%).

Інші кандидати мають нижчу підтримку.

Читайте такожБільшість українців вважає, що відставка Разумкова з посади голови парламенту нічого не змінить - опитування

У прес-релізі КМІС сказано, що рейтинг Зеленського помітно нижчий порівняно з минулим вересневим опитуванням, хоча значною мірою це може бути зумовлене тим, що у вересні у списку кандидатів не було Разумкова.

"Хоча навіть якщо порівнювати підтримку В. Зеленського зараз з підтримкою у травні (при більш порівнюваних списках), то простежується тенденція до її зниження. Причини такої динаміки можуть бути різними, і це потребує додаткових спеціалізованих досліджень. Утім, можна припускати певне вичерпання потенціалу рішень РНБО (з точки зору утримання підтримки), і водночас негативний вплив окремих політичних подій ("Вагнергейт", Pandora Papers, відставка Д. Разумкова) разом з економічними питаннями (обговорення комунальних тарифів)", - сказано у прес-релізі.

При цьому відзначається, що з травня зросла підтримка Разумкова (хоча доцільно враховувати, що наразі до нього була прикута достатня медійна увага, що могло сприяти росту рейтингу, а надалі важливим є питання його медійної присутності). Підтримка Порошенка, Тимошенко, Бойка знаходиться на приблизно однаковому рівні, а підтримка Смешка дещо знизилася.

Нагадаємо, у квітні опитування КМІС показало: якби вибори президента проходили в другій половині квітня, найбільшу підтримку отримав би Зеленський (23,4% всіх респондентів і 31,4% серед тих, хто збирається голосувати та визначився з вибором).

Рейтинг Зеленського: як проводилося опитування

Читайте такожЗеленський про "друге" президентство: я краще виконаю все в один термін і поїду відпочивати

Упродовж 15-18 жовтня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1200 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 12%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Вас також можуть зацікавити новини