Четвер,
21 вересня 2017
Наші спільноти

NASA показало знімок затонулого "серця" Плутона

NASA показало знімок затонулого "серця" Плутона — рівнини Супутник характерної форми, яка розташована в середньому на три кілометри нижче рівня навколишньої місцевості.

NASA/JHUAPL/SWRI
Оновлена карта Плутона включає знімки всіх ділянок карликової планети / NASA/JHUAPL/SWRI

Також агентство представило нову карту карликової планети, передає Лента.ру з посиланням на сайт NASA.

Плато Супутник утворене молодими і гладкими плитами з водяного льоду, зануреними в більш м'який, але щільний ландшафт з азотного льоду. NASA визначило глибину занурення цього за допомогою стереозображень, зроблених станцією New Horizons 14 липня 2015 року.

NASA/JHUAPL/SwRI
NASA/JHUAPL/SwRI

Дані знімки дозволили виміряти паралакс — зміну видимого положення об'єкта в залежності від позиції спостерігача. У загальному випадку перепад між найвищими і найнижчими точками на знімку досягає шести кілометрів. При цьому південна частина знімка штучно освітлена.

NASA опублікувало знімок  кратерів Плутон, що "світяться"

Оновлена чорно-біла глобальна карта Плутона включає знімки всіх ділянок карликової планети, зроблені New Horizons в період з 7 по 14 липня 2015 року. Роздільна здатність зображення варіюється від 30 кілометрів на піксель (в лівому і правом, зверненому на Харон, краях карти) до 235 метрів на піксель. Останні зображення для карти були прийняті 25 квітня. Всі знімки повинні бути відправлені на Землю до початку осені.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку