Жалюзі - це, по суті, єдине вікно ось в цей світ "зеленої" енергії, оскільки вам належить тільки ваше вікно / скрін відео

Український винахідник Євген Ерік в рамках проекту "Робимо українське", який підготувала група "Метінвест" до свого п'ятнадцятиріччя, розповів, як поле соняшників надихнуло його на створення технології "розумні жалюзі", яка дозволяє істотно знизити витрати електроенергії, і вже використовується NASA.

Про це повідомляється в сюжеті на YouTube-каналі проекту "Робимо українське".

Зазначається, що дні, проведені в роздумах про створення ідеальної системи енергозбереження, не давали результату. Поки одного разу, прямуючи трасою Київ-Одеса, Євген не побачив соняшникове поле. Саме в той момент прийшла ідея - зробити жалюзі, які, як і соняшники, повертаються до світла.

Читайте також"Метінвест" розповів про український проект, який використовують в NASA і Amazon

"Жалюзі - це, по суті, єдине вікно ось в цей світ "зеленої" енергії, оскільки вам належить тільки ваше вікно. Тобто, не частина фасаду будинку, не під'їзд, не дах будинку - у вас є вікно, і його потрібно по максимуму використовувати", - зазначив він. 

На створення прототипу пішло півтора року. За цей час Євген кілька разів був на межі банкрутства через великі витрати на виробництво. Але кожен раз, чуючи захоплені відгуки про свій винахід, збирався з силами і йшов далі.

"Ми пройшли довгий шлях - півтора роки, експериментуючи з матеріалами, з різними типами сонячних панелей, алюмінієвих профілів і так далі, для того, щоб система дійсно була в майбутньому доступна кожному українцю", - зазначив він.  

Відеопроект "Робимо українське" компанії "Метінвест" - це серіал про українців, які прославляють нашу країну за кордоном і створюють щось унікальне. Раніше в рамках проекту були розказані історії генерального директора Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" Андрія Халпахчі, чемпіона світу з вищого пілотажу Тимура Фаткулліна, винахідника Максима Гавриленка і архітектора Сергія Махна.

Як повідомляється на сайті "Метінвесту", присвяченому 15-річчю компанії, металургійна галузь і гірнича справа є однією з ключових сфер економіки України. За останні 15 років компанія "Метінвест" заплатила 164 млрд грн податків і виробила 142 млн тонн сталі. Також компанія за цей час інвестувала 10 млрд дол. в роботу своїх підприємств і 2,5 млрд грн - у розвиток українських міст. Всього на підприємствах "Метінвесту" працюють понад 80 тисяч співробітників.