Ілюстрація / REUTERS

Дослідники відкрили новий вид бактерій, які споживають метал, зокрема елемент під назвою магній. Цей метал - одна з найбільш поширених речовин на Землі. Більше століття тому вчені допускали існування мікробів, які поглинають його як джерело енергії.

Як пише Newsweek, тепер нарешті вдалося виявити таку бактерію. Про це йдеться у висновках дослідження, опублікованих у журналі Nature.

"Це перша відома бактерія, яка використовує магній як паливо. Унікальна риса мікробів у природі полягає в тому, що вони можуть метаболізувати непридатні на перший погляд речовини, такі як метали. Так вони отримують корисну для себе енергію", - пояснив автор дослідження з Каліфорнійського інституту технологій Джаред Лідбеттер.

Відео дня

Читайте такожОкеан на супутнику Юпітера міг бути заселений на початку свого існування

Дослідники стверджують, що бактерія окислює магній. Це означає, що вона відриває від металу електрони, роблячи його чорним. Окиснення використовується для перетворення вуглекислого газу в біомасу в ході процесу, який називають хіміосинтезом. Це дозволяє бактерії рости. Вчені й раніше знали про бактерії й гриби, здатні окислювати магній. Однак, до цього часу не було жодних доказів, що цей процес може сприяти росту такого типу організмів.

Відкриття бактерій, які їдять магній, було випадковим. Професор екологічної мікробіології Джаред Лідбеттер проводив інше дослідження з використанням магнію у формі, подібній до крейди. Перед тим, як піти зі свого кабінету в Пасадені кілька місяців тому, він залишив скляну посудину, вкриту магнієм, у раковині з прісною водою. Коли він повернувся, то був здивований, що посудина тепер була вкрита чорною речовиною.

Читайте такожВчені виявили на глибині 2,4 кілометра мікробів, які дихають сульфатами

"Я подумав: "Що це ще таке?". Я почав підозрювати, що мікроби, про існування яких давно підозрювали, можуть бути відповідальні за це. Тож ми почали систематично проводити тести, щоб це перевірити", - пояснив вчений.

Тести встановили, що чорна речовина й справді була окисненим магнієм, якого багато в природі. Вчені дійшли висновку, що магній був окислений бактерією, яку назвали  Candidatus Manganitrophus noduliformans, яка потрапила на магній в лабораторії разом водою.