Вперше в історії український винахід переміг у міжнародній техолімпіаді / скрін відео

Вперше в історії український винахід революційної системи енергозбереження "розумні жалюзі" переміг в міжнародній техолімпіаді "Горизонт-2020", отримавши фінансування в розмірі 1 мільйон євро.

Про це повідомляється в сюжеті на YouTube-каналі проекту "Робимо українське", який група "Метінвест" підготувала до свого п'ятнадцятиріччя.

"Напевно, найкрутішою новиною для нас стало те, що ми перемогли в програмі "Горизонт-2020". По суті, це як Олімпійські ігри тільки в технологіях. Вперше в історії України ми представили винахід у Брюсселі. Ми отримали фінансування в розмірі 1 мільйон євро", - розповів винахідник, генеральний директор "SOLARGAPS" Євген Ерік.

Читайте також"Метінвест" розповів про український проект, який використовують в NASA і Amazon

Більш того, він повідомив, що українським проектом "розумні жалюзі" також зацікавилися в Amazon, Tesla, Google, а NASA не тільки оснастили ними вікна свого офісу, але і запросили Євгена в університет сингулярності - програму, яка націлена на пошук людей, здатних змінити майбутнє.

За його словами, вже сьогодні придуману ним технологію купують у всьому світі, а найближчим часом планується її монтаж в Індії на будівлі Tata Power в Мумбаї.

Однак, його основна мета - створити в Україні масштабне виробництво, яке повністю задовольнить попит і Європи, і США і Азії. 

"І, якщо ми говоримо про мегаполіси, такі як Нью-Йорк, Сінгапур і так далі, де дахів взагалі практично немає, тобто, наше рішення з України може забезпечити енергією там цілі міста в майбутньому", - зазначив він. 

Як повідомляється на сайті "Метінвесту", присвяченому 15-річчю компанії, металургійна галузь і гірнича справа є однією з ключових сфер економіки України. За останні 15 років компанія "Метінвест" заплатила 164 млрд грн податків і виробила 142 млн тонн сталі. Також компанія за цей час інвестувала 10 млрд дол. в роботу своїх підприємств і 2,5 млрд грн - у розвиток українських міст. Всього на підприємствах "Метінвесту" працюють понад 80 тисяч співробітників.