Навіть стабільні зірки, такі як Сонце, можуть поглинати планети/ фото ua.depositphotos.com

Зірки-пожирачі планет у Всесвіті набагато поширеніші, ніж вважалося раніше, як показало недавнє дослідження.

Як пише The Guardian, міжнародна група вчених вивчила десятки пар близько розташованих зірок, народжених в один і той самий час з одного і того самого коктейлю пилу і газу. Обидві повинні були мати практично ідентичний склад. Але вчені виявили, що це було не завжди так: у 8 відсотків (приблизно 1 з 12) цих пар близнюків була одна зірка, яка помітно вивергала шлейфи елементів, які зазвичай зустрічаються на планетах.

Це дуже переконливий доказ того, що одна із зірок поглинула планету або планетарний матеріал і змінила свій склад, зазначають вчені. Водночас складно визначити, чи поглинаються цілі планети, чи такі зірки поглинули багато матеріалу з протопланетного диска.

Відео дня

Астрономи раніше припускали, що таке явище можливе, але першу зірку, що пожирає планети, було відкрито тільки минулого року, а останнє дослідження показує, що космічне поглинання більш поширене, ніж вважали раніше, і може статися з більш молодими зірками.

Зазвичай старіючі зірки розширюються, поглинаючи планети. Однак зірки, виявлені дослідниками, були не старіючими червоними гігантами, а зірками "головної послідовності", які перебувають у стабільному середньому періоді життя - як наше Сонце.

Водночас на запитання, чи варто людям турбуватися, дослідники запевняють, що наша Сонячна система "цілком стабільна".

Нещодавно астрономи виявили відразу три досі невідомі супутники планет, які ховаються поза увагою на краю Сонячної системи. Ці супутники обертаються навколо двох найвіддаленіших планет - один навколо Урана і два навколо Нептуна.

Вас також можуть зацікавити новини: