этот материал доступен на русском

В Одесі пройшов мітинг проти "буксирної мафії"

19:19, 11 лютого 2019
Суспільство
2334 0
false

Свій бойовий настрій і накипіле всередині вони висловили в плакатах: «Райвіс, прокинься, Одеський порт обікрали!», «Марісов: чемодан, вокзал, Росія!», «Він вбиває Одеський порт!», «Екофлот, Таг Сервіс, Прайм Едженсі – прокладки російського бандита» та інші.

На думку мітингувальників, державні буксири повинні бути в списку стратегічних об’єктів, під жорстким контролем використання, які в оренду здавати не можна. Якщо, все таки, мова зайде про продаж, то лише на прозорому чесному відкритому аукціоні.

«Раніше у нас були премії, була тринадцята зарплата, а потім нам почали у цьому відмовляти. Тому що, справді, роботи мало. А це люди, це родини. Нас просто викинуть на вулицю!» – нарікають портовики, які побоюються залишитися без засобів до існування.

«Я віддав 28 років цьому підприємству. Були і хороші часи, і погані. Але такого ніколи не було. Йде банкрутство порту. Працівник, зокрема портофлоту, не може прожити місяць на ту зарплату, яку він отримує. Ким треба бути, щоб не розуміти: підприємство заробляє валюту в бюджет країни, це містоутворююче підприємство Одеси, яке на сьогоднішній день просто розкладається? І мене дивує байдужість влади, яка, знаючи це, нічого не робить», – говорить екс-співробітник портофлоту ОМТП Віталій Мілушев.

Протестуючі вимагають припинити махінації з державними буксирами і усунути з порту фірми, які неофіційно контролює громадянин Росії Андрій Марісов. Йдеться про приватних буксирних операторів – компанії Екофлот, Таг Cервіс, Прайм Едженсі, які беруть держбуксири в оренду за заниженими ставками, а заробляють – мільйони доларів.

«Левова частка коштів до бюджету країни і порту – це буксирні операції. І їх на даний момент виконують незрозумілі приватні буксири», – пояснив Костянтин Кравченко, член профкому Одеського порту, співробітник служби морської безпеки ОМТП.

З таким продовженням справи – попереду лише банкрутство. Портовики хочуть почути відповідь, чому керівництво АМПУ дозволяє Марісову знищувати державне підприємство, гордість Одеси – порт? «Марісов, чемодан, буксир, Росія!» – скандували учасники мітингу.

Раніше тему махінацій з буксирами піднімали громадські організації, зокрема, «Інфраструктурна рада». Її засновник, екс-заступник міністра інфраструктури України Володимир Шульмейстер твердо переконаний, буксири здаються в оренду компаніям за домовленістю, за змовою, за цінами значно нижчими за ринкові.

«Ми підрахували, що приблизно 5-6 мільйонів доларів на рік втрачає держава від здачі конкретно буксирів в одному підприємстві – Одеський морський торговельний порт. У будь-якій нормальній країні будь-яку крадіжку державного майна повинні були б зупиняти правоохоронні органи: прокуратура, поліція, суди. На жаль, всі ці названі структури є частиною змови і не сприяють зупинці цієї крадіжки. Ще було б здорово провести аналіз договорів, за якими відбувається експлуатація цих буксирів, і подивитися, за чий рахунок відбувається ремонт. Я пам’ятаю раніше, в подібних випадках, ремонт здійснювався саме за рахунок державних коштів», – говорить Шульмейстер.

Одеські портовики, для яких робота в морі – це не лише спосіб заробітку, а й все життя, не хочуть бути прокладкою і співучасниками у витончених махінаціях і схемах розкрадання державних грошей. Вони знають ціну своїй праці і все ще продовжують пишатися своєю професією.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter