Олег Сенцов повернувся в Україну / скріншот

Український режисер і один з найвідоміших в'язнів Кремля Олег Сенцов нарешті повернувся на Батьківщину.

В аеропорту "Бориспіль", куди прибув літак з українськими політв'язнями, режисера зустрічали двоюрідна сестра і донька.

скріншот

"Ми з хлопцями дуже раді опинитися на рідній землі. Хочеться сказати "велике спасибі" всім тим людям, які всі ці роки допомагали нам, нашим родинам. Які домагалися нашого звільнення, і врешті-решт його домоглися. Спасибі вам велике. Сподіваюся, що й інші полонені будуть скоро звільнені. Але навіть зі звільненням останнього полоненого наша боротьба не закінчується. До перемоги ще дуже далеко. Ворог сильний і здаватися не збирається. Але перемога все одно буде за нашою стороною, у нас немає іншого вибору. Слава Україні!", - сказав Сенцов, виступаючи перед журналістами одразу після висадки з літака.

скріншот

Нагадаємо, ФСБ РФ затримала Сенцова в Криму навесні 2014 року, потім його вивезли в Росію.

В серпні 2015 року режисера засудили до 20 років ув'язнення за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів партійних офісів.

Сенцов відбував термін у колонії «Білий ведмідь» в місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу Росії. 10 травня виповнилося 5 років з дня його арешту.

У 2018 році режисер оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, яке протримав 145 днів. Після голодування Сенцову довелося проходити тривалу реабілітацію.