Гриценко заявив, що він прийняв рішення не відкривати вогонь / фото УНІАН

Командир 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування, капітан другого рангу Денис Гриценко заявляє, що доповідав своєму командуванню про напад на українські кораблі з боку росіян.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на прес-конференції.

На питання, чи виходив він на зв’язок з командуванням, коли стало зрозуміло, що росіяни проявляють агресію, Гриценко відповів: «Звичайно. Ми - люди військові, і про все, що сталося під час переходу, ми доповідали командуванню. Але щодо того, які саме були переговори і команди, то по цьому питанню проходить службове розслідування. І я думаю, що це стане вам відомо після завершення слідчих дій. Наразі ця інформація є закритою».

Відео дня

Читайте такожУсі 24 звільнені з полону українські моряки готові продовжити службу в лавах ЗСУ (фоторепортаж)

Як повідомляв УНІАН, раніше Гриценко заявив, що при затриманні моряки не відкривали вогонь через його наказ.

Довідка УНІАН. 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч.3 ст.322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років).

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким суд зобов'язав Росію звільнити захоплених моряків і судна. Згідно з рішенням, Росія до 25 червня повинна була поінформувати суд про виконання наказу про звільнення українських моряків і суден.

Росія відмовилась виконати наказ Трибуналу ООН. У МЗС РФ заявили, що Міжнародний трибунал ООН з морського права не має юрисдикції розглядати вимоги України про звільнення захоплених військових суден і моряків.

9 липня російське слідство висунуло звинувачення в остаточній редакції всім 24-м військовополоненим українським морякам.

7 вересня в рамках обміну утримуваними особами з РФ в Україну повернулися 24 українських військовополонених моряка і 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих і Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов.