В Україні збільшиться кількість державних і приватних дитсадків / фото прес-служба ТОДА

Уряд планує стимулювати розвиток приватних закладів дошкільної освіти.

Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук, повідомляється на Урядовому порталі.

За його словами, для забезпечення доступу дітей до якісної дошкільної освіти Кабмін планує розширити мережу не лише державних закладів, а й приватних.

Відео дня

Це, зокрема, передбачено проектом Концепції державної політики щодо досягнення цілі 1.1. «Кожна дитина має доступ до якісної дошкільної освіти» Програми діяльності Кабінету міністрів.

«Для якісної освіти найменших українців потрібно розв’язати три першочергові завдання: подолання черг в дитсадки, відкриття приватних закладів та забезпечення безбар'єрного та інклюзивного доступу», - зазначив прем’єр.

Читайте такожУ Міністерстві освіти збираються стимулювати розвиток приватних садочків в Україні

На 1 вересня 2019 року черга до дитсадків становила понад 30 тис. дітей. Щоб змінити ситуацію, пропонується, окрім відкриття нових садочків та груп у державних закладах, розширити мережу приватних. Для цього, зокрема, стоїть завдання лібералізації вимог до відкриття та функціонування приватних закладів дошкільної освіти та встановлення пільгової плати за оренду приміщень.

Також потребує оновлення і саме освітнє середовище, яке має стати інклюзивним, комфортним та безпечним, з безбар’єрним доступом.

Значна увага приділятиметься якості освіти. Буде оновлено Базовий компонент дошкільної освіти, методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу. Також передбачено розроблення та схвалення Концепції розвитку дошкільної освіти, законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту», нового положення про заклад дошкільної освіти.

Упродовж 2020-2021 років уряд здійснюватиме інституційний аудит. Оцінка якості дошкільної освіти здійснюватиметься за методикою ECERS (Early Childhood Environment Rating Scale)

Починаючи з 2021 року, щонайменше 10% педагогічних працівників закладів дошкільної освіти підвищуватимуть професійну кваліфікацію за новими програмами.

Водночас уряд подбає про підвищення соціального статусу педагогів, зокрема через збільшення рівня заробітної плати. Також серед мотиваційних заходів – збільшення тривалості відпустки та грошова допомога випускникам вишів, які укладуть угоду на працевлаштування.