Соціологи розповіли про рівень освіченості українських заробітчан у Польщі / фото Zaxid.net

З України до Польщі з метою працевлаштування виїжджають молоді працездатні українці, більшість з яких мають вищу або професійно-технічну освіту.

Такі дані наводяться в соціологічному дослідженні, проведеному аналітичним департаментом польської компанії з аутстафінгу Gremi personal у партнерстві з українським соціологічним агентством VoxPopuli.

Читайте також"Є певні прогнози": Гончарук розповів, як може вплинути на українців нова вимога щодо поїздок в РФ

Відео дня

За даними дослідження, результати якого наводяться в прес-релізі польської компанії, 36% українських працівників мають вищу освіту, ще 41% - професійно-технічну або середню спеціальну. Кожен п'ятий українець обіймав керівну посаду у себе на батьківщині.

«Найбільше мігрантів - 60% - їдуть з центральних і східних регіонів України, коли ще 3-4 роки тому до Польщі переважно їхали українці із західних областей. Крім того, українська міграція значно омолодилася - середній вік працівника становить 34,5 року», - йдеться в дослідженні.

У Польщі українці переважно працюють на виробництві (50%) і в сфері послуг чи в будівництві (17-18%). Лише 10% українців задіяні в сільському господарстві.

«З України і надалі відбуватиметься відплив кваліфікованих і освічених українців. У Польщі вони готові працювати нижче за свою компетенцію, бо часто зварювальник отримує тут більше, ніж менеджер середньої ланки з двома вищими освітами в Україні», - наводяться в прес-релізі слова експерта з міжнародного працевлаштування і власника компанії Gremi personal Євгена Кириченка.

Як свідчить соціологічне дослідження, лише 30% українських трудових мігрантів мають намір повертатися до України. Решта планують і далі працювати в Польщі або збираються на заробітки до інших країн ЄС. Серед країн, які цікавлять українців, на першому місці - Німеччина (51%). 22% наших співгромадян розглядають для роботи скандинавські країни і стільки ж - Чехію.

Відповідно до прес-релізу, статистична вибірка включає 1034 українських громадянин, які працюють у 25 містах Польщі. Максимальна статистична похибка - 3,1%, період проведення опитування - січень-лютий 2020 року.

Як повідомляв УНІАН, трудові мігранти за 2019 рік переказали в Україну близько 12 млрд дол. 7% цих коштів надійшло з Польщі.