Сигнал дійшов не до всіх / inform.zp.ua

У багатьох закладах освіти після відповідного роз'яснення Міністерства освіти і науки перестали примушувати педагогів виходити на роботу в порожні школи, однак сигнал дійшов не до всіх.

Читайте такожШколи через карантин можуть перейти на дистанційне навчання: нардеп розкрила деталі

Як інформує прес-служба МОН, про це сказала заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Відео дня

“До цього ми вже давали роз’яснення, що за будь-яких умов та незалежно від того, чи виходить вчитель на роботу на період карантину, за ним має зберігатися заробітна плата. Це подіяло, і в багатьох закладах освіти перестали примушувати педагогів виходити на роботу в порожні школи. Однак сигнал дійшов не до всіх, тому спільно з профспілками ми підготували ще одне роз’яснення. Наразі ми спільно з Сергієм Горбачовим, освітнім омбудсменом, відслідковуємо ситуацію. Закликаємо також вчителів відстоювати свої права, адже без вашого звернення і скарги нам важко включитися в процес”, – сказала вона.

У Міносвіти нагадали, що через запровадження загальнонаціонального карантину педагоги максимально мають бути переведені на роботу в гнучкому та дистанційному режимі, при цьому навіть за працівниками, що фактично не виходять на роботу, за законом зберігається середня заробітна плата (її розмір визначається згідно з постановою Кабінету міністрів України від 8 лютого 1995 року №100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати»).

Відповідне роз’яснення МОНпідготувало спільно з ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та розіслало до департаментів (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій.

Також у листі йдеться про те, що в умовах загальнонаціонального карантину примусове відправлення працівників у відпустки, зокрема, без збереження заробітної плати, на період призупинення навчання є неприпустимим.

У документі також пояснюється, що працівники, які фактично не виходять на роботу під час карантину, мають вважатися такими, що не виходять на роботу у зв’язку з простоєм (згідно зі ст. 34 Кодексу законів про працю, простій – це призупинення роботи, викликане невідворотною силою або іншими обставинами). За такими працівниками, відповідно до ст. 113 Кодексу законів про працю, має зберігатися середній заробіток за час простою.

У випадку, якщо вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу, то оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

У МОН нагадали контакти Служби освітнього омбудсмена:

адреса для електронних звернень: info@eo.gov.ua або за посиланням https://zvernennya.eo.gov.ua/;

адреса для письмових звернень: Служба освітнього омбудсмена, 03058, м. Київ, відділення поштового зв'язку 58, а/с 48;

телефон для зв'язку: +380 951438726.